Wronki nie zdobyte!

2013-05-16

Dużego tempa nabrały rozgrywki grupy mistrzowskiej juniorów starszych. Tym razem juniorzy Mieszka w środę 15 maja udali się do Wronek na zaległe spotkanie z juniorami Błękitnych Wronek. Mecz ten miał dwa różne oblicza, zakończył się jednak porażką biało-niebieskich 0-2. Jako ciekawostkę można dodać że równocześnie na boisku obok toczył się pojedynek dwóch najlepszych młodzieżowych zespołów w Polsce Lecha Poznań i Legii Warszawy w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

Wracając do meczu gnieźnian, można powiedzieć że reżyserem wydarzeń na boisku był bardzo silnie wiejący wiatr. W pierwszej połowie grający z wiatrem gospodarze osiągnęli dużą przewagę i bardzo szybko bo już 12 minucie, po błędzie obrońców zdobyli bramkę strzałem z 10 metra. W dalszej części meczu bardzo dobrze bronił po raz kolejny Szymon Menz dzięki któremu nasz zespół nie stracił kolejnych bramek. Sporadyczne akcje naszego zespołu były natychmiast przerywane faulami bardzo agresywnie grających obrońców Błękitnych.

W drugiej połowie role się odwróciły i śmielej zaatakowali gnieźnianie. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali jednak i Dominik Jabkiewicz którego strzał w 53 minucie z ośmiu metrów był niecelny, a miał już praktycznie pustą bramkę, i Jakub Deniz, który źle rozwiązał sytuację sam na sam z bramkarzem. Ten ostatni nie dokończył meczu gdyż w 86 minucie został brutalnie sfaulowany i nie był w stanie dalej kontynuować gry. Chwilę wcześniej w 85 minucie gospodarze przeprowadzili skuteczny kontratak i po błędzie obrońcy Mieszka podwyższyli prowadzenie na 2-0. Jednak gra zaprezentowana przez juniorów Mieszka w drugiej połowie była poprawna i przy odrobinie szczęścia ten mecz nie musiał zakończyć się porażką.

Błękitni Wronki - Mieszko Gniezno  2-0 ( 1-0 )

Mieszko: Szymon Menz - Nikodem Góralski (80 Adrian Kaźmierczak), Jakub Miemietz, Hubert Zacholski, Miłosz Świstowski - Dominik Jabkiewicz (55 Jakub Januchowski), Kamil Pawłowski (70 Daniel Bartkowiak), Andreas Wakatinakis (46 Dawid Łucki), Damian Pankowski - Patryk Waluszyński, Jakub Deniz

A już w sobotę 18 maja młodych gnieźnian czeka kolejny mecz wyjazdowy z juniorami 1920 Mosina.