Wygrana Kadeta A MKK Gniezno w Kościanie

2011-02-27

Swój mecz w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadeta A wygrali młodsi zawodnicy MKK. W Kościanie pokonali miejscową Obrę 83:70.

Pierwszą kwartę podopieczni Łukasza Staszkiewicza, głównie za sprawą dobrej postawy w obronie i skutecznych kontrataków wygrali pewnie 25:14. W drugiej odsłonie szybko swoje 3 przewinienia osobiste złapali zawodnicy podkoszowi – Szeszycki i Nowiński, co skrzętnie wykorzystali gracze z Kościana. Problemy graczy rezerwowych w zbiórkach piłki i chaos w obronie sprawił, że gospodarze złapali wietrz w żagle i odrobili częściowo straty. Wynik do przerwy 41:33 dla MKK.

Po zmianie stron gnieźnianie częściowo wrócili do swojego stylu gry, ale dało się zauważyć, ze nie byli tego dnia w najlepszej dyspozycji. Trzecią kwartę wygrali 26:23 i do ostatniej części przystępowali z 11 punktowym prowadzeniem. Absolutny brak koncentracji i gra bez podstawowego centra – Nowińskiego (5 faul) doprowadziły do zniwelowania przewagi przez miejscowych do zaledwie 2 punktów. Tak więc na 4 min. przed końcem meczu MKK prowadziło zaledwie 2 punktami. Jednak od tego momentu, głównie za sprawą Zakęsa, który dwukrotnie trafił za trzy punkty (5 razy w meczu) i gnieźnianie nie stracili już punktów, a rzucili przeciwnikom 11. Mecz zakończył się zwycięstwem gnieźnian 83:70.

Obra Kościan : MKK Gniezno 70 : 83 (14:25, 19:16, 23:26, 14:16)

Punkty dla MKK: Zakęs 24 (5x3pkt), Zimróz 23 (1x3pkt), Łepski 17 (2x3pkt), Nowiński 14 (1x3pkt), Brenk 2, Szeszycki 2, Krystkowiak 1, Szajdziński 0, Grajek 0, Robaszkiewicz 0.