Wygrana Kadeta B

2010-03-19

Trzynaste zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Kadeta „B” odnieśli zawodnicy MKK Gniezno. Tym razem podopieczni Łukasza Staszkiewicza bez większych problemów ograli zespół  Kasprowiczanki Ostrów Wlkp. w stosunku 78:56.

Trener postanowił tego dnia dać odpocząć zawodnikom powołanym na konsultację Kadry Wielkopolski Juniorów 1995 i tak Adam Brenk i Konstanty Łepski oglądali to spotkanie z trybun. Pomimo braku podstawowych graczy koszykarze MKK od początku spotkania grali bardzo dobrze. Przede wszystkim narzucili gościom swój styl gry w ataku, dodatkowo dość często stosowany presing na całym boisku przynosił zamierzone efekty w postaci punktów po przechwytach. W wyniku bardzo dobrej zespołowej obrony Kasprowiczanka w pierwszej kwarcie zdobywała punkty jedynie po rzutach osobistych (5/10). W drugiej części nasi gracze nie zwalniali tempa i kontynuowali powiększanie przewagi. W 8 min. tej kwarty różnica wynosiła już 26 punktów. Niestety kilka prostych błędów gnieźnian tuż przed przerwą ustaliło wynik na 39:17.

Drugą połowę zawodnicy z Grodu Lecha rozpoczęli równie dobrze dwie indywidualne akcje Barkowskiego i „trójka” Kulińskiego wyprowadziły MKK w 4 min. na najwyższe tego dnia prowadzenie 47:20. W tym momencie trener wprowadził na boisko całą piątkę zawodników rezerwowych, którzy niestety nie poradzili sobie z ciężarem spotkania. Błędy w obronie i nieporozumienia w ataku pozwoliły przyjezdnym odrobić kilkanaście punktów. Przed ostatnią kwartą Gniezno prowadziło 54:39. Na początku ostatniej części gry na parkiecie nadal pozostawieni zostali zawodnicy rezerwowi, którzy uporządkowali tym razem grę i odrabiali wcześniej stracone punkty. Na końcowe 3 min. na boisku pojawili się ponownie zawodnicy pierwszej piątki i ustalili oni wynik 78:56 dla MKK Gniezno.

MKK Gniezno : Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.   78 : 56   (16:5, 23:12, 15:22, 24:17)

Punkty dla MKK: Kuliński 14, Barkowski 14, Nowiński 14, Zakęs 11, Rominiecki 9, Sadło 6, Zimróz 4, Szeszycki 4, Mazur 2, Kujawski 0, Repieka 0, Grajek 0

Kolejny mecz drużyna MKK rozegra w Gnieźnie 21 marca o godz. 12:30. W ramach rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Kadeta „B” podejmować będzie drużynę Pyry Poznań.