Wygrana Kadeta MKK Gniezno z Ostrowem

2009-10-22

Drugi mecz w ramach Wielkopolskiej Ligi Kadetów rozegrali zawodnicy MKK Gniezno. Gnieźnianie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść,  wygrywając z zespołem Kasprowiczanki Ostrów Wlkp. w stosunku 55 : 49.  Mecz został rozegrany 22 października w Gnieźnie w hali GOSiR przy  ul.  bł Jolenty 5.

Konfrontacja obu drużyn była od początku do końca bardzo zacięta i dostarczyła zgromadzonym w hali widzom wielu emocji. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od prowadzenia MKK, jednak po serii strat drużyna z Ostrowa odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca tej części gry. Ostatecznie Kasprowiczanka wygrała tą odsłonę 15 : 10. Z bardzo dobrej strony w tej partii pokazał się Bartosz Rominiecki, rktóry rzucił 5 pkt. i miał kilka bardzo ważnych zbiórek. Drugą kwartę gnieźnianie rozpoczęli od mocnego uderzenia, przez 5 min. nie pozwolili przeciwnikom zdobyć punktu, a sami rzucili ich 10. Jednak cała ta sytuacja uśpiła czujność graczy MKK i końcowe sekwencje tej części gry znów należały do Ostrowa. Wynik do przerwy 27 : 26 dla MKK Gniezno.

W trzeciej kwarcie emocji również nie brakowało, a prowadzenie bez przerwy się zmieniało. W wyniku bardzo mocnej obrony nasi zawodnicy łapali faule osobiste, przez co trener musiał ratować wynik składem i więcej w końcówce tej kwarty grali zmiennicy. Rezerwowi pokazali jednak, że mogą grać jak równy z równym z faworyzowanym przeciwnikiem. Wynik po tej części gry to 42 : 40 dla Gniezna. Początek czwartej kwarty, to indywidualna akcja zakończona celnym rzutem Karola Nowińskiego i Adama Brenka w efekcie czego w 3 min. MKK prowadziło 7 punktami. Niestety piąty raz sfaulował Brenk, a następnie Kuliński i MKK musiało radzić sobie bez nominalnych rozgrywających. Kasprowiczanka rzuciła się do odrabiania strat i w 7 min. zniwelowała przewagę do 3 punktów. Przez 2 min. żadna z drużyn nie potrafiła rzucić punktów. Wtedy to błysnął Michał Zakęs, który najpierw przechwycił piłkę i rzucił 2 pkt., a następnie dołożył do tego trójkę. Stało się jasne,  że MKK Gniezno tego meczu nie przegra. Czwarta kwarta kończy się wynikiem 13 : 9, a całe spotkanie 55 : 49.

MKK Gniezno : Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.   55 : 49   (10:15, 17:11, 15:14, 13:9)

Punkty dla MKK: Nowiński 15, Rominiecki 9, Brenk 7, Kuliński 6, Zakęs 6, Zimróz 5,Barkowski 5, Kujawski 2, Szeszycki 0, Łepski 0,

Kolejny mecz drużyna MKK rozegra w Gnieźnie 25 października o godz. 12:30. W ramach rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Kadetów podejmować będzie drużynę MKS Września.