Wygrana MKK Gniezno kadet B

2010-03-23

MKK Gniezno lepsze w meczu na szczycie rozgrywek Wojewódzkiej ligi kadeta „B”. Podopieczni Łukasza Staszkiewicza pokonali po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu zespół Pyry Poznań 69:60.

Początek meczu był bardzo wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi, w 5 min. gnieźnianie prowadzili 7:5. Kolejne dwie indywidualne akcje Nowińskiego pozwoliły MKK odskoczyć na 6 punktów, ale przeciwnicy nie zamierzali się poddawać . Dopiero w ostatniej minucie inauguracyjnej kwarty za sprawą „trójki” Barkowskiego i rzutowi spod kosza Szeszyckiego gospodarze ustalili wynik końcowy pierwszej kwarty na 21:10. Wysokie prowadzenie sprawiło, że koszykarze z Grodu Lecha stracili koncentracje i popełnili kilka niewymuszonych błędów w ataku. Dodatkowo nie mogli sobie w tym okresie poradzić z indywidualnymi akcjami Wielechowskiego, który w tej części rzucił 11 punktów. W końcowych fragmentach pierwszej połowy meczu, kiedy goście doprowadzili do remisu, podopiecznych Staszkiewicza stać było jeszcze na zryw i dzięki akcjom Brenka na przerwę schodzili prowadząc 33:28.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli poznaniacy, którzy w 2 min. doprowadzili po raz kolejny do remisu. Potem drużyny zdobywały punkty seriami, jak tylko MKK odskakiwało na kilkupunktową przewagę, Pyra doganiała. Gnieźnianie zbyt mocno skupili się na ataku i chwilami zapominało, że w koszykówce należy bronić. W efekcie przeciętnej gry w obronie MKK przed ostatnią kwartą roztrwoniło przewagę i przegrywało 53:51. Czwarta kwarta była najlepszą w tym dniu w wykonaniu gnieźnian. Poprawili przede wszystkim defensywę, a efektem tego było to, że goście pierwsze punkty zdobyli dopiero w 6 min. Bardzo dobrze w kryciu Wielechowskiego spisywali się Brenk i Kuliński. Na minutę przed końcową syreną gnieźnieńscy kadeci prowadzili 62:60. Trener Pyry w celu odrobienia strat postanowił przerywać akcje naszych faulami. Jednak gracze MKK skutecznie wykonywali rzuty osobiste, a dodatkowo przechwycili dwie bardzo istotne piłki i w ostatecznym rozrachunku wygrali spotkanie 69:60.

MKK Gniezno : Pyra Poznań 69 : 60 (21:10, 12:18, 18:25, 18:7)

Punkty dla MKK: Brenk 16, Rominiecki 13, Nowiński 10, Barkowski 10, Kuliński 7, Zimróz 6, Łepski 4, Szeszycki 3, Kujawski 0, Zakęs 0, Mazur 0, Repieka 0