Wygrana MKK Gniezno w III lidze

2010-03-22

20 marca zespół III ligi podejmował u siebie drużynę GROMY Nowy Tomyśl na hali GOSiR w Gnieźnie. Gnieźnianie zaagratkanie bez trenera Wilkosza, który w tym czasie przebywał na zgrupowaniu kadry Wielkopolskiej w Bydgoszczy razem z dwoma zawodnikami MKK Gniezno Adamem Brenkiem i Konstantym Łepskim. MKK Gniezno bez problemu wygrało pierwszą i drugą kwartę meczu. PPo pierwszej połowie MKK prowadziło 11 punktami 48-37. Problem pojawił sie w trzeciej kwarcie meczu, którą Gnieźnianie przegrali 10 punktami. Powodem było ustawienie przez Gromy obrony strefowj, a MKK Gniezno nie mogło sobie poradzić z jej rozbiciem i Nowy Tomyśl zbliżył się na 6 punktów przed ostatnią kwartą. Czwarta odsłona meczu był kontrolowana przez MKK Gniezno, któr przegrało ją 1 punktem, ale utrzymało prowadzenie do końca meczu Ostatecznie MKK Gniezno wygrało 9 mecz w lidze.

MKK Gniezno - Gromy Nowy Tomyśl      89 : 84    (26:20,22:17,17:22,24:25)

Punkty dla MKK Gniezno zdobywali: Staszkiewicz 19, Golasiński 18, Konowalski 18, Dobrzycki 17, Jasiński 10, Szymkowiak 3, Mularczyk 3, Zygaj 1, Malinger 0, Kujawski 0, Bartosiewicz 0