Wygrana MKS MOS Gimnazjum nr 3 Gniezno

2010-09-30

W środę 29 września młode piłkarki ręczne MKS MOS GIM 3 podejmowały na swoim terenie w ramach Wielkopolskiej Ligii Młodziczek zespół UKS GOSiR Dopiewo. Mecz zapowiadał się ciekawie, gdyż oba zespoły grając jeszcze w kategorii dzieci znalazły się gronie najlepszych ośmiu zespołów w kraju uczestniczących w zeszłorocznym Finale Mistrzostw Polski.

Zawodniczki z Gniezna w pierwszej kolejce spotkań uległy starszym o rok koleżankom z MKS MOS Gniezno 23:15. Dopiewianki zaś tym meczem rozpoczęły swój udział w tegorocznych rozgrywkach na poziomie województwa. Dziewczyny z Gniezna ruszyły z animuszem, ale kolejne dwie dobrze wypracowane akcje nie potrafiły zamienić na bramki. To dziewczyny drużyny przyjezdnej rzuciły pierwszą bramkę w 3’ meczu. Gospodynie tego meczu jednak szybko poprawiły celowniki i zaczęły trafiać do bramki. W 10’ prowadziły już 7:3, a po kolejnych 10’ aż 13:6. Niestety końcówka pierwszej połowy to niewykorzystane sytuacje ze strony gnieźnianek. Wynik do przerwy 14:10 dla MKS MOS GIM 3. W drugiej odsłonie meczu gnieźnianki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę na boisku. Momenty bardzo dobrej gry przeplatały niestety tymi gorszymi, dlatego przewaga zawodniczek z Grodu Lecha nie wzrastała. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem podopiecznych Romana Solarka 30:26.

MKS MOS GIM 3 Gniezno wystąpił w składzie: bramkarki – Łachajczak Katarzyna i Nowak Natalia; zawodniczki pola – Zygaj Katarzyna, Ulatowska Klaudia, Sowa Agnieszka, Tomaszewska Katarzyna, Dłutkowska Marcelina, Sosińska Zuzanna, Dominiak Angelika, Dolata Monika, Budzyńska Anita, Zimna Ewa, Wojtkowiak Marta i Stachowska Monika.