Wygrana gnieźnianek

2010-05-21

21 maja w hali sportowej GOSiR przy ulicy  Paczkowskiego, rozpoczął się Półfinał Pucharu Polski Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt, rozgrywanego w ramach Mistrzostw Polski w roczniku 1997 i młodsze. W gnieźnieńskim turnieju oprócz gospodarzy UKS Tuzinek MOS Gniezno występują trzy inne zespoły: SSPR Szczypiorniak Ustka, LZS TOR Dobrzeń Wielki oraz UKS SP 14 POSiR Przemyśl.

W pierwszym meczu tego dniu zmagań zmierzyły się ekipy z Dobrzenia Wielkiego i nadmorskiej Ustki. Po bardzo ciekawych zawodach lepszym okazała się drużyna z opolskiego wygrywając z zespołem SSPR Szczypiorniak Ustka 19:16. W drugim pojedynku tego dnia mierzyły się ze sobą zespoły gospodarz: UKS Tuzinek MOS Gniezno i UKS SP 14 POSiR Przemyśl. Gnieźnianki na początku spotkania dały się zaskoczyć rywalką. Nie radziły sobie z dobrą obroną rywalek. Po 3’ meczu przegrywały aż 1:5. Na szczęście młode szczypiornistki z Gniezna otrząsnęły się i zaczęły odrabiać straty. W 12’ udało im doprowadzić do remisu 11:11. W 16’ na świetlnej tablicy nadal widniał remis 14:14. Końcówka tej odsłony spotkania należała jednak do zespołu z Gniezna. Ta połowa zakończyła się wynikiem korzystnym dla Tuzinka 20:15.Druga połowa nie toczyła się już w tak szybkim tempie co pierwsza. Młode gnieźnianki kontrolowały sytuację na parkiecie. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną podopiecznych Romana Solarka i Roberta Popka w stosunku 30:22. Gratulujemy!

Harmonogram jutrzejszych meczy:
16.00 – UKS SP 14 POSiR Przemyśl - LZS TOR Dobrzeń Wielki
17.30 - UKS Tuzinek Gniezno - SSPR Szczypiorniak Ustka

Wszystkich sympatyków szczypiorniaka w naszym mieście serdecznie zapraszamy!

UKS Tuzinek MOS Gniezno: bramkarki – Zygaj Katarzyna, Staniszewska Wiktoria i Łachajczak Katarzyna; zawodniczki pola – Tomaszewska Katarzyna, Wojtkowiak Marta, Dłutkowska Marcelina, Wojciechowska Natalia, Stankiewicz Kamila, Budzyńska Anita, Zimna Ewa, Kobyłecka Lidia, Sowa Agnieszka, Dolata Monika i Stachowska Monika.