Wygrana młodziczek MKS MOS

2011-04-15

W czwartek 14 kwietnia w hali sportowej SP 12 na os. Kazimierza Wielkiego zespół młodziczek MKS MOS zmierzył się z rówieśniczkami z Obornik. Faworytem spotkania była drużyna przyjezdna zajmująca II miejsce w tabeli rozgrywek. Pierwszy mecz także rozstrzygnęła zdecydowanie na swoją korzyść 35 : 16.

Nasze młodziczki podeszły do meczu z bardzo dużo wolą walki. Od samego początku bardzo uważnie zachowywały się w obronie i były bardzo skuteczne w ataku. Do 12\' spotkanie było bardzo wyrównane. Po tym czasie gnieźnianki zaczęły uzyskiwać przewagę bramkową. Znakomicie spisywała się Jagoda Ławniczak i Klaudia Łuczak. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem naszej drużyny 11 : 8

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych udanych akcji MKS-u i w ataku jak i w obronie. W 31\' dziewczyny prowadziły już 15 : 9. W 34\' wynik był dalej bardzo korzystny dla MKS MOS 18 : 12. Oborniczanki nie zamierzały się poddawać. Ruszyły do odrabiania strat. Udało im się zbliżyć do gnieźnieńskich szczypiornistek w 45 ‘ na odległość 3 trafień – 21 : 18. Końcówka meczu ponownie należała do młodziczek z naszego klubu. Bardzo dobrze między słupkami tego dnia radziła sobie Marta Sterzelecka. Oprócz niej na słowa pochwały zasłużyły wspomniane wcześniej jagoda Ławniczak i Klaudia Łuczak, ale i Paulina Tomaszewska i pozostałe dziewczyny. Ostatecznie podopieczne Roberta Dyca sprawiły nie lada niespodziankę i wygrały z SKF Spartą Oborniki 25 : 19.

MKS MOS Gniezno: Marta Strzelecka i Lidia Kobyłecka – bramkarki; oraz Paulina Tomaszewska (5), Monika Chuda (2), Klaudia Wojciechowska, Klaudia Łuczak (6), Izabela Jarzembowska, Jagoda Ławniczak (12), Maria Kolenda, Katarzyna Białczyk, Wiktoria Piechowiak.