Wygrana młodzika młodszego MKK Gniezno po odrobieniu 16 punktowej straty!

2012-10-19

W czwartek 18 października, młodzi koszykarze z Gniezna rozegrali swój drugi mecz w tym sezonie. W Ostrowie Wlkp. pokonali po ciężkim boju zespół Olimpijczyka II 51:49.

W pierwszych dwóch kwartach spotkania gnieźnianie wydawali się być totalnie zagubieni. Nie radzili sobie w obronie, a w ataku tracili piłkę za piłką. W niczym nie pomagały czasy i próby zmiany stylu gry naszych zawodników przez trenera. Tak słaba postawa podopiecznych Staszkiewicza sprawiła, że MKK w połowie meczu przegrywało różnicą 16 punktów – 33:17.

W trzeciej kwarcie mogliśmy obserwować zupełnie inne zawody. Nasi zawodnicy zdecydowanie poprawili defensywę pozwalając rzucić przeciwnikom zaledwie 4 punkty oraz skutecznie kończyli kontrataki. Zaczęli także walczyć na tablicach i dobijać niecelne rzuty z czym wcześniej mieli problemy. Wygrana 18:4 w tej części sprawiła, że wynik stał się sprawą otwartą. Pierwsze pięć minut ostatniej kwarty także należało do gnieźnian, którzy wypracowali nawet 7 punktową przewagę. Niestety zmiennicy, którzy pojawili się na boisku nie potrafili utrzymać tak korzystnego rezultatu, co sprawiło, że końcówka meczu była dramatyczna. W 10 min. kwarty, zwycięstwo drużynie MKK dał Mikołaj Kiełpiński, który trafił oba rzuty wolne i przypieczętował wynik 51:49 dla Gniezna.

Punkty dla MKK: Kiełpiński 19, Milak 15, Trafny 6, Gaweł 5, Knast 2, Stube 2, Andrzejewski 2, Kniaź 0, Jankowski 0, Szczapa 0, Walkowiak Ł 0, Walkowiak P 0.

Kolejny mecz młodzicy młodsi MKK rozegrają w Gnieźnie. W niedzielę 28 października o godz. 12 podejmować będą zespół KOSZ Ostrów Wlkp. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do kibicowania !!!