Wygrana po walce MKK Gniezno - MKK PYRA Poznań 71:70

2010-11-07

6 listopada  MKK Gniezno podejmowało zespół MKK PYRA Poznań. W gorącej atmosferze w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jolenty, która wypełniona była w 150 prc., publiczność obejrzała emocjonujący mecz z zespołem z Poznania.

Po pierwszej kwarcie nikt nie spodziewał się takiej końcówki. Przyjezdni zdecydowanie wygrali tą część meczu 20:11. Jednak to była jedyna kwarta, w której Poznaniacy odnieśli Zwycięstwo. Druga kwarta była bardzo wyrównana i dzięki celnemu rzutowi trzypunktowemu oddanemu równo z syreną przez Jasińskiego MKK Gniezno wygrało tą kwartę 22:19. Trzecia kwarta to pogoń MKK Gniezno do ostatniej sekundy tej części meczu. Gnieźnianie od 6 minuty nie pozwolili sobie rzucić kosza i wygrali trzecią odsłonę 20:14, a na tablicy pojawił się wynik remisowy 53:53. Ostatnie 10 minut to naprzemienne prowadzenie Gniezna i Poznania. 2 minuty przed końcem MKK wyszło na 5 punktowe prowadzenie. Wszyscy już myśleli, że do końca Gniezno będzie kontrolować przebieg meczu. Jednak Górecki z PYRY trafił rzut 3 punktowy (w całym meczu 6 celnych na 8 oddanych za trzy) co zmniejszyło stratę do 2 punktów, a MKK nie wykorzystało dwóch 100 proc. sytuacji oraz wykorzystali tylko 1 rzut wolny i na minutę przed końcem Gniezno prowadziło 3 punktami. Pyra szybko odpowiedziała dwoma celnymi rzutami z gry i MKK Gniezno na 20 sekund przed końcem przegrywało 1 punktem.
Gnieźnianie mieli ostatnią akcję, którą wykorzystał Michał Jasiński i MKK Gniezno wygrało swój pierwszy mecz 71:70 z PYRĄ Poznań.

MKK Gniezno - MKK PYRA Poznań 71:70 (11:20, 22:19, 20:14, 18:17)

Punkty MKK Gniezno: 24 Konowalski A., 21 Dobrzycki D., 15 Jasiński M., 9 Szymkowiak M., 2 Staszkiewicz Ł., 0 Guilherme F., Mularczyk R., Malinger P., Golasiński P.

Punkty MKK PYRA Poznań: 20 Górecki M., 20 Milczyński Sz., 18 Pawełczyk W., 6 Nowiński F., 6 Szydłowski F., 2 Wielechowski M.

Następne spotkanie MKK Gniezno rozegra u siebie z RAWIĄ Rawicz 10 listopada 2010 roku (środa) o godzinie 19:00 w hali GOSiR przy ul. Jolenty 5. Serdecznie zapraszamy