Wygrane MKK MOS Gniezno w młodziku starszym

2013-02-19

W miniony weekend (16-17.02) kolejne dwa spotkania w ramach wielkpolskiej ligi młodzików starszych rozegrali zawodnicy MKK MOS Gniezno. W sobotę podopieczni Tomasza Konowalskiego udali się na mecz do Pleszewa. Zespół UKS Jedynka Basket pomimo atutu własnej hali był tylko tłem dla dobrze grających zawodników z Gniezna. Po bardzo jednostronnym meczu MKK MOS pokonał gospodarzy 105:45. W poszczególnych kwartach zanotowaliśmy następujące wyniki: 10:26, 6:31, 15:28, 14:20.

Punkty dla MKK MOS Gniezno zdobywali: Sztyma Aleksander 27, Wietrzyński Dariusz 22, Zachwieja Łukasz 16, Kubicki Jakub 15, Leśniczak Piotr 9, Lorek Mikołaj7, Tomczak Artur 4, Piechowiak Tomasz3, Kniaź Kacper 2.

W drugim spotkaniu, które odbyło się w niedzielę, MKK podejmowało na własnym parkiecie zawodników MKS-u Września. Pierwsza kwarta tego meczu zakończyła się remisem 14:14 i publiczność, która przybyła na to spotkanie liczyła na dalsze emocje koszykarskie. Tymczasem MKK kolejną kwartę wygrało 25:9 i mogło spokojnie kontrolować przebieg tego spotkania. Po przerwie obraz gry nie uległ już zmianie i MKK MOS Gniezno wygrało 69:44.

Punkty zdobyli: Sztyma 17, Leśniczak 10,Wietrzyński 9, Kubicki i Lorek po 8, Piechowiak 6, Zachwieja 5, Milak, Kiełpiński i Dolata po 2. Kolejne spotkanie nasi młodzicy rozegrają w czwartek w Koninie.