Wyjazdowa porażka piłkarek ręcznych MKS MOS Gniezno

2009-10-05

W niedzielę 4 października piłkarki ręczne MKS MOS rozegrały swój kolejny mecz w II lidze kobiet. Tym razem udały się na mecz wyjazdowy na Dolny Śląsk, aby zmierzyć się z rezerwami ekstraklasowej drużyny MKS Zagłębia Lubin.

Niestety zawodniczki zaplecza ekstraklasy okazały się lepsze od gnieźnianek wygrywając 28:19. Początek spotkania był bardzo nerwowy z jednej i z drugiej strony. Pierwszą bramkę zdobyła Lena Burdzińska, miało to miejsce dopiero w 6\' meczu. Niestety jak się okazało to było jedyne tego dnia prowadzenie gnieźnieńskiego zespołu. Cała pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando gospodyń. Gnieźnianki raziły skutecznością ale przede wszystkim masowo popełniły błędy w ataku. Skutecznie powstrzymywała gnieźnianki bramkarka Zagłębia Demiańczuk Katarzyna. Seryjnie do bramki gnieźnianek trafiała najlepsza tego dnia na boisku Grozdanowska Aneta. Wynik 16:3 dla Zagłębia uwidacznia przewagę Dolnoślązaczek w pierwszej odsłonie meczu.

Druga połowa okazała się być całkiem innym widowiskiem. Gnieźnianki zaczęły ją z animuszem i chęcią zatarcia złego wrażenia z pierwszej połowy. Gra bardzo się wyrównała a nawet przewagę zaczęły uzyskiwać zawodniczki MKS MOS. Niestety błędy, które mimo wszystko także zdarzały się naszym dziewczynom w drugiej części nie pozwoliły na odrobienie wszystkich strat. Szkoda, że zespół z Grodu Lecha nie zagrał całego meczu na poziomie z drugiej połowy. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem MKS Zagłębie II Lubin 28:19.

Za tydzień podopieczne pary trenerskiej Popek - Solarek zmierzą się na własnym parkiecie z drużyną Sparty Gubin. Mecz rozpocznie się o godz. 15.00 na hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego 4. Serdecznie zapraszamy!

MKS MOS Gniezno: M. Kowalczewska, D. Siudeja - bramkarki, M. Witkowska (1), K. Podrzycka (1), M. Urbańska (2), J. Żabierek , L. Burdzińska (2), N. Staszkiewicz (2), M. Bigoszewska (2), A. Hahn (6), M. Tubacka (1), P. Stachowiak (2), M. Kostencka, K. Dębicka.

MKS Zagłębie Lubin: M. Rusin, P. Piotrowska (1), E. Wesołowska (4), M. Maślej, M. Jankowiak (2), A. Kłos, D. Dyczko (2), P. Tracz (5), A. Grozdanowska (11), K. Brenkus, P. Sowa (3), A. Robótka, K. Demiańczuk, M. Marciniak.