Wyjazdowa przegrana MKS MOS Gniezno!

2012-12-09

W niedzielę 9 grudnia piłkarki ręczne drugoligowej drużyny MKS MOS wybrały się na mecz wyjazdowy do dalekiego Szczecina. Przeciwnikiem była drużyna MKS Kusy Baltica Szczecin. Trenerzy z Gniezna ze względów chorobowych nie mogli skorzystać z optymalnego składu.

Od samego początku spotkanie nie przebiegało po myśli gnieźnianek. Dziewczęta z MKS MOS miały problemy w ataku ale przede wszystkim zawodziły w obronie. Szczecinianki szybko odskoczyły na 6 bramek i nie pozwalały swoim przeciwniczkom na odrabianie strat. Bardzo dobre zawody w tej połowie rozgrywała młoda gnieźnianka Katarzyna Tomaszewska. Niestety pod koniec tej części meczu doznała kontuzji. Wynik do przerwy to 19:12 dla Kusego.

Po przerwie MKS MOS zdecydowanie lepiej radził sobie w obronie. Co ważne mieszanka młodości i doświadczenia potrafiła zdobywać bramki. Stopniowo topniała przewaga gospodyń spotkania.  W 54’ dziewczęta z „Pierwszej Stolicy” przegrywały tylko dwoma trafieniami 29:27. Niestety dwie kary 2-minutowe w ostatnich 4 minutach meczu pozbawiły gnieźnianki złudzeń o wygranej. Ostatecznie MKS Kusy Baltica Szczecin pokonał podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka w stosunku 33:28.

Teraz następuje przerwa w rozgrywkach o Mistrzostwo II ligi aż do marca.

MKS MOS Gniezno: Paulina Krysin – bramkarka, oraz Natalia Różewska (5), Lena Burdzińska (1), Martyna Bigoszewska (2), Agata Hahn (4), Martyna Szwedek (2), Marcelina Dłutkowska (3), Paulina Tomaszewska (2), Katarzyna Tomaszewska (7), Jagoda Ławniczak (1), Ewa Zimna (1), Anita Budzyńska, Monika Dolata.

MKS Kusy Baltica Szczecin: K. Jaśkiewicz (1), N. Lis (5), K. Kochaniak (7), P. Mielczarek (6), N. Podgórska (2), D. Plentara, K. Antkowiak (2), J. Dopkowska (1), S. Marszałek, N. Zima (5), P. Trzaszczka (2), D. Zawistowska (2), I. Yilmaz, M. Szynaka, A. Cińcio.