Wyjazdowe jednobramkowe zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo. Wełnianka Kiszkowo bez punktów

2013-09-22

Piątą kolejkę mają za sobą zespoły występujące w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 w nowym sezonie a co za tym idzie dwie drużyny z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo. Nasze drużyny niedzielę 22 września, nie zaliczą do udanych gdyż zanotowały one zwycięstwo oraz porażkę. Z kompletów wywalczonych trzech punktów mogą  się cieszyć piłkarze z Żydowa z kolei drużyna z Kiszkowa po trzech zwycięstwach z rzędu odnotowała porażkę.

Drużyna Fary Pelikan Żydowo, na kolejny swoje mecz w niedzielę 21 września udała się do Zaniemyśla gdzie byłą podejmowana przez drugi zespół Kłosa. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się zwycięstwem zespołu z Żydowa w stosunku 1:0. O zwycięstwie podopiecznych Bogdana Kozłowskiego w Zaniemyślu zadecydowała druga połowa spotkania, w której zosta zdobyta jedyna bramka w meczu i to na korzyść żydowian, pierwsze czterdzieści pięć minut bowiem zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Jedyny gol na wagę trzech punktów padł w 65 minucie a autorem bramki zdobytej w zamieszaniu pod bramką gospodarzy na wagę zwycięstwa dla zespołu z Żydowa okazał się  Mateusz Trzaskawka. Żydowianie do końca meczu mogli zdobyć jeszcze jednego gola. Najpierw Mateusz Trzaskawka w 75 minucie po główce piłką trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy a następnie w 80 minucie Kłos II Zaniemyśl od utraty gola uratował słupek po strzale Dawida Małeckiego.

Kolejnym, przeciwnikiem Fary Pelikan Żydowo będzie w niedzielę 29 września na własnym trenie ekipa Juranda Koziegłowy. Początek tej potyczki zaplanowano na godzinę 13.00.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Giszczyński Dariusz, Kasprzak Michał,  Kaczmarek Bartosz, Wiśniewski Marcin, Różański Przemysław,  Trzaskawka Piotr, Małecki Krystian, Hewner Mariusz, Małecki Dawid, Szykowny Marcin, Kobielski Dawid Wejerowski Bartosz, Trzaskawka Mateusz

Bez kompletu punktów z meczu wyjazdowego do Kiszkowa w niedzielę 22 września wrócili natomiast piłkarze Wełnianki, którzy byli podejmowani przez zespół Meblorza Swarzędz. Podopieczni Piotra Wojnowskiego po trzech zwycięstwach z rzędu musieli w piątym meczu nowego sezonu uznać wyższość zespołu z Swarzędza przegrywając tą potyczkę piłkarską w stosunku 2:0 mimo że po pierwszej połowie w meczu był remis bezbramkowy. O porażce drużyny z Kiszkowa zadecydowała druga część niedzielnego meczu, w której to gospodarze strzelili swoim rywalkom dwie bramki w 50 oraz 55 minucie. W 70 minucie kiszkowianie mogli doprowadzić do remisu kiedy to z bramkarzem gospodarzy sam na sam znalazł się Robert Babrakowski. Napastnikowi z Kiszkowa nie udało się niestety pokonać golkipera gospodarzy i spotkanie zakończyło się dwubramkową porażką Wełnianki.

Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo rozegra na własnym boisku w Rybnie Wielkim o godzinie 14.00 mając za przeciwnika zespół Lotnika-1997 Poznań.

Skład Wełnianki: Przemysław Babrakowski, Karol Zdanowski, Maciej Zabierek, Arnold Sądaj, Kamil Kupidura, Marcin Zamiara, Mateusz Krawczyk, Dawid Jeżewski, Cezary Dąbrowski, Sławomir Kasprzak, Łukasz Górny, Robert Babrakowski, Piotr Talarczyk, Marek Raith

Wyniki 5 kolejka- 21-22 września
Phytopharm Klęka        -     Avia Kamionki            3:1
Meblorz Swarzędz     -      Wełnianka Kiszkowo 2:0
Lotnik-1997 Poznań    -     Antares Zalasewo     1:4