Wyjazdowe zwycięstwo Mieszka Gniezno w Skokach

2013-04-14

Na inaugurację rundy wiosennej wielkopolskiej IV ligi grupy północnej sezonu 2012/2013, która jak wiemy została przesunięta o prawie trzy tygodnie w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Przemysława Urbaniaka, w meczu wyjazdowym w niedzielę 14 kwietnia był outsider rozgrywek czwartoligowych ekipa Wełny Skoki. Spotkanie po bardzo  emocjonującym przebiegu zakończyło się zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 3:2. Były to pierwsze punkty wywalczone przez biało-niebieskich tej wiosny w rozgrywkach czwartoligowych. Oby tak dalej.

Niedzielne spotkanie mimo zwycięstwa drużyny Mieszka Gniezna, dla podopiecznych Przemysława Urbaniaka rozpoczęło się dosyć niefortunnie. Już w 15 minucie meczu mieszkowcy stracili bramkę na korzyść gospodarzy przegrywając z nimi 1:0. Wynik jednobramkowego prowadzenia piłkarzy z Skoków utrzymał się do końca pierwszej połowy, mimo że najlepszy snajper Mieszka Gniezna z rundy jesiennej Daniel Szymański miał dwie dogodne sytuacje po starcie gola swojej drużyny, ażeby doprowadzić do remisu. Na drodze do sukcesu Szymańskiemu stanął bramkarz gospodarzy broniąc jego strzały. Po zmianie stron gospodarze w 48 minucie zdobyli drugą bramkę. W tym momencie zapowiadała się powtórka z rundy jesiennej, kiedy to w Gnieźnie w sierpniu 2012 roku, górą okazali się piłkarze ze Skoków. Jak pamiętamy mieszkowcy po bardzo dobrej pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem bezbramkowym, ulegli niżej notowanej ekipie piłkarskiej w tabeli ligowej w stosunku 2:0. Koniec końców do podobnego scenariusza nie doszło. Po stracie drugiej bramki podopieczni Przemysława Urbaniaka wzięli się ostro do roboty. Efektem bardzo dobrej gry całej drużyny Mieszka Gniezna w drugiej połowie, było przez biało-niebiescy do doprowadzenia do remisu a w końcówce meczu zdobyli oni gola dającego im zwycięstwo na trenie swojego przeciwnika. A jak do tego doszło. W 75 minucie meczu bramkę kontaktową zmniejszającą prowadzenie Wełny Skoki do 2:1, zdobył Alan Polus pokonując golkipera gospodarzy Krzysztofa Pawlińskiego strzałem z około 20 metrów. W 78 minucie w meczy był już remis 2:2. Po zagraniu ręką piłki w polu karnym Wełny Skoki przez jednego z obrońców tej drużyny po dośrodkowaniu w wykonaniu Dawida Ciążyńskiego. Sędzia prowadzący to spotkanie podyktował rzut karny, który na bramkę w zespole Mieszka Gniezna zamienił kapitan drużyny Krzysztof Jackowiak. Ostatnią bramkę dającą gnieźnianom zwycięstwo w całym meczu mieszkowcy zdobyli w 87 minucie. Po akcji Dawida Ciążyńskiego, który zagrał pikę do nie pilnowanego Daniela Szymańskiego a ten następnie posłał ją wzdłuż bramki gospodarzy. Gola trzeciego a co za tym idzie dającego zwycięstwo Mieszku Gniezna w Skokach zdobył Maciej Świdziński.
Do końca meczu więcej bramek już nie zdobyto i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 3:2.

Kolejne spotkanie mistrzowskie Mieszko Gniezno rozegra na swoim boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie w sobotę 20 kwietnia. Przeciwnikiem podopiecznych Przemysława Urbaniaka będzie ekipa Sokoła Pniewy. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 16.00.

Mieszko Gniezno w Skokach zagrało w składzie: Patryk Szafran, Szymon Menz, Karol Podlawski, Łukasz Mokrzycki, Filip Huebner, Krzysztof Jackowiak, Przemysław Wolniewicz, Albert Kowalski, Dariusz Urbaniak, Robert Pepliński, Alan Polus, Hubert Nowak, Dawid Ciążyński, Wojciech Gąsiorowski, Mateusz Kaczor, Andrzej Stefański, Marcin Nowak, Patryk Kryszak, Norbert Banaszak, Damian Garstka, Karol Karasiewicz, Daniel Szymański, Maciej Świdziński