Wyraźna porażka KS Gniezno w ostatnim sparingu przed ligą

2011-09-06

W niedzielne popołudnie 4 września, wyjątkowo gościnnie na hali w Tucholi rozegrano mecz sparingowy pomiędzy Red Devils Chojnice a KS Gniezno. Tym razem wyraźnie lepsi okazali się Ekstraligowcy pokonując biało-czerwonych 6:2. W Red Devils zadebiutowało dwóch zawodników z Ukrainy, Vadym Ivanov i Vasilyi Kolesnik.

RED DEVILS CHOJNICE - KS GNIEZNO 6:2 (3:0)

6:2 - 39\'15 min. Jacek Sander

Red Devils: Kępa, Kobus -  Ivanov,  Kolesnik,  Sobański, Kaźmierczak - Papierowski, Repiński, Kniachnicki, Skiba
trener Artur Chrzonowski kierownik Marcin Synoradzki

KS Gniezno: Kasprzyk, Lewartowski – Śniegowski, Sander, Sawicki, Greser, Hoeft, Kapsa, Rychłowski, Bogucki, Bartnicki, Jedliński

"Czerwone Diabły" od początkowych minut nadawały ton grze, ale rywalom dopisywało szczęście. Dopiero w 11 minucie padła pierwsza bramka, po podaniu Sobańskiego Vadym Ivanov trafił do siatki KS-u. Kilkadziesiąt sekund później po akcji Kolesnika Kuba Skiba mocnym strzałem z bliskiej odległości podwyższył na 2:0. Jeszcze przed przerwą po szybkiej kontrze Łukasz Sobański strzelił trzeciego gola.

W drugiej części meczu nasz napór nie malał. W 23 minucie po kolejnym dynamicznym wejściu Kolesnika Łukasz Sobański zdobył swoją drugą bramkę. Następne minuty były dosyć wyrównane, ale w 32 minucie Piotr Papierowski dokładnym podaniem obsłużył Mariusza Kaźmierczaka i bramkarz Gniezna ponownie wyciągał piłkę z siatki.

W ostatnich minutach asystą po raz czwarty popisał się Kolesnik, a tym razem akcję wykończył Michał Repiński. W samej końcówce w naszych szykach zapanowało duże rozluźnienie, a rywale skwapliwie to wykorzystali trafiając dwukrotnie do naszej bramki.