Wysoka wygrana MKK Gniezno na inaugurację kadeta B

2009-10-25

W inauguracyjnym spotkaniu 25 października Wielkopolskiej Ligi Kadeta koszykarze MKK Gniezno pokonali po dość jednostronnym pojedynku drużynę MKS Września w stosunku 98:45. Mecz odbył się w hali GOSiR ul. Bł. Jolenty 5.
Już początek spotkania pokazał, że Gnieźnianie będą zdecydowanym faworytem zawodów. Zawodnicy z Wrześni dotrzymywali kroku jedynie do 4 min. pierwszej kwarty. Od tego momentu  nie zdołali już rzucić żadnych punktów.

Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem MKK 26 : 9. Kolejna odsłona meczu przebiegała niemalże identycznie jak poprzednia i po zakończeniu pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 49 : 17 dla Gnieźnian.

Wysokie prowadzenie do przerwy uśpiło czujność naszych zawodników, a brak koncentracji powodował błędy zarówno w ataku jak i w obronie. Na domiar złego gracze z Wrześni poprawili skuteczność rzutową i trafiali prawie wszystko. Trzecią kwartę MKK wygrało 21 : 19. Młodzi koszykarze z Gniezna nie popełnili już tego samego błędu w ostatniej kwarcie i na boisko weszli całkowicie skoncentrowani. Przez 5 min. tej części rzucili przeciwnikom 11 punktów nie tracąc żadnego. Końcowe momenty meczu, to kontrolowanie gry przez MKK, a ostateczny wynik spotkania to 98 : 45.

MKK Gniezno : MKS Września
98 : 45
   (26:9, 23:8, 21:19, 28:9)

Punkty dla MKK: Brenk 21, Nowiński 12, Łepski 12, Repieka 12, Barkowski 9, Zakęs 8, Rominiecki 6, Mazur 6, Szeszycki 6, Grajek 4, Zimróz 2, Kuliński 0

Kolejne mecze drużyna MKK rozegra na wyjeździe: 12 listopada w Tarnowie Podgórnym  i 14 listopada w Rawiczu.