XXIII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym w Biłgoraju z udziałem Samuraj Gniezno - Foto relacja

2012-06-05

W nocy z niedzieli na poniedziałek  (3-4.06) wróciliśmy z Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym z Biłgoraja. Oto relacja wraz ze zdjęciami: 6 medali w tym 2 złote w XXIII Mistrzostwach Polski w Karate W miniony weekend tj. 1-3 czerwca 2012 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Biłgoraju odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym. W zawodach wzięło udział ok.

300 najlepszych zawodniczek i zawodników z całego kraju. Akademia Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno desygnowała do walki 4 zawodniczki: Klaudię Piórek, Joannę Piórek, Martynę Staśkiewicz i Aleksandrę Politowicz. W pierwszym dniu zawodów rozegrano konkurencje kumite (walka) oraz fuku-go (dwubój). Już ten dzień przyniósł naszym zawodniczkom 5 medali. 3 medale po jednym z każdego koloru zdobyła Klaudia Piórek w kategorii junior. Klaudia wywalczyła Mistrzostwo Polski w konkurencji ko-go kumite.

W konkurencji kumite indywidualne kobiet Klaudia wywalczyła medal brązowy. Wicemistrzostwo Polski zdobyła natomiast w konkurencji fuku-go (dwubój). W tym samym czasie na innej macie siostra Klaudii Asia wywalczyła w konkurencjach ko-go kumite oraz w konkurencji fuku-go medale brązowe w kategorii junior młodszy.

Drugi dzień zawodów w którym rozegrano konkurencje techniczne okazał się równie udany. Najpierw w rozegranym  kata drużynowym dziewcząt junior młodszy dziewczyny w składzie: Joanna Piórek, Martyna Staśkiewicz i Ola Politowicz mogły się cieszyć ze zdobytego Mistrzostwa Polski w tej konkurencji pokonując w finale zespoły z Torunia i Biłgoraja. W tym samym dniu Klaudia Piórek i Ola Politowicz wywalczyły bardzo wysokie 5 miejsca w kata indywidualnym w swoich kategoriach (odpowiednio junior i junior młodszy). Tak więc Gnieźnianki przywiozły z Biłgoraja 6 medali w tym 2 z najcenniejszego kruszcu zdobywając Mistrzostwa Polski. Ogromne słowa uznania i podziękowania należą się Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu trenerowi dziewcząt za przygotowanie do zawodów jak również za sprawowanie pieczy nad dziewczynami podczas całych Mistrzostw.