X Zimowy Bieg Trzech Jezior - był w tym roku rekordowo zimowy!

2012-02-13

Mimo niskiej temperatury (-12 stopni), aż 533 osoby ukończyły X Zimowy Bieg Trzech Jezior, który odbył się w minioną sobotę w Gołąbkach.

Już od samego startu prowadził ubrany na krótko reprezentant Ukrainy Mykola Rudyk i jako pierwszy dotarł do mety z czasem 49:21. Drugi na metę z czasem 49:52 wbiegł Marcin Sajek z MLUKS Mokasyn Płoty. Trzecie miejsce zajął zaś Marek Wojtas MLKS Tucholanka Tuchola (51:09)

Podobnie jak wśród mężczyzn tak i wśród kobiet rywalizacja rozstrzygnęła się na pierwszych kilometrach. Zwyciężyła Marta Szenk z Zawiszy Bydgoszcz (57:12), druga była Katarzyna Grzesik z SL WKS Zawisza Bydgoszcz (1:00:38), a trzecia Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz (1:04:17)

W klasyfikacji drużynowej triumfował KM Truchcik Łubianka w składzie Piotr Lis, Artur Przyjemski, Bartosz Wiligalski, Łukasz Zimmer i Kamil Leśniak. Łączny czas - 4:45:44 - był tlyko o 31 sekund lepszy od drugiej drużyny - TKKF Kolejarz Bydgoszcz (4:46:15). Trzecie miejsce zajął KB Maniac Poznań (4:46:37).

Należy w tym miejscu dodać, że impreza była współfinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, tj. na operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi tzw. "małych projektów".