Żaki Gniewka Gniezno liderem po I serii rozgrywek

2012-10-07

W piątek 5 października zawodnicy Gniewka Gniezno rocznik 2004, udali się na ostatni mecz pierwszej serii jesiennej, w ramach rozgrywek WZPN, do Tulec na mecz z tamtejszym Kadetem. Spisujący się rewelacyjnie w tej rundzie gnieźnianie, jechali na to spotkanie w roli zdecydowanego faworyta, gdyż nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania, a chłopcom z Tulec z nikim jeszcze nie udało się wygrać.

Mecz przebiegał w trudnych warunkach, o późnej godzinie i przy silnie wiejącym wietrze, ale w dobrej atmosferze i przy licznie zgromadzonych kibicach. Wbrew oczekiwaniom, na początku spotkania, młodzi zawodnicy Kadeta Tulce, nie tylko bardzo mądrze bronili dostępu do swojej bramki, ale czasem nawet wyprowadzali szybkie i zaskakujące kontry. Natomiast chaotyczna gra zawodników Gniewka i brak współpracy na boisku powodowały, że mimo wielu okazji piłka omijała bramkę przeciwnika. Mimo, iż pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1 dla Gniewka Gniezno, trener Dariusz Śmiałowski nie był zadowolony, szczególnie ze skuteczności w ataku i obronie. Po rozmowie w szatni, w czasie przerwy, i kilku zmianach w ustawieniu, druga połowa przebiegała już pod zdecydowane dyktando zawodników z Gniezna i zakończyła się wynikiem 7:0, a wynik końcowy meczu to 11:1! Dzięki tej wygranej Żaki Gniewko Gniezno kończą pierwszą serię rozgrywek, z kompletem punktów, na pierwszym miejscu.

Barw Gniezna w tym meczu bronili: Budasz Filip, Gręzicki Michał, Góralski Marcel(2), Grzywnowicz Łukasz(1), Szymoniak Stanisław, Cypryański Mikołaj(2), Pawłowski Dominik, Łuczak Jakub, Sawicki Mieszko(4), Wojciechowski Samuel(1), Świercz Cyprian(1), Grzeszczak Krystian

Następne spotkanie już w najbliższą sobotę 13 października o godz.13:00 na orliku przy SP nr 12. Gniewko Gniezno gościć tam będzie młodych zawodników Lecha Poznań.   Zapraszamy!!!