Zaledwie trzy bramkowa porażka Startu 1954 Gniezno w rewanżu z Grunwaldem Poznań

2013-01-22

W poniedziałek 21 stycznia, drużyna UKH Start 1954 Gniezno we własnej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego zmierzyła się w kolejnym spotkaniu z rundy rewanżowej Halowych Mistrzostw Polski seniorów w hokeju halowym z wielokrotnym mistrzem kraju i aktualnym liderem tabeli WKS Grunwald Poznań. Spotkanie po bardzo dobrej grze podopiecznych Jakuba Stranza, zakończyło się zaledwie trzy bramkową porażką czerwono-czarnych w stosunku 5:8.

Przypomnijmy iż w pierwszej potyczce pomiędzy obiema drużynami, do której doszło w Poznaniu w rundzie zasadniczej sezonu w dniu 16 grudnia, gnieźnienie zostali w tamtym meczu rozgromieni przez wojskowych aż 20:2 przegrywając do przerwy 7:0. Wracając jednak do obecnego spotkania Startu 1954 Gniezno z utytułowanym Grunwaldem Poznań. To pierwsze półgodziny poniedziałkowego spotkania należało do czerwono-czarnych, który udokumentowali zdobytymi trzema bramkami przy dwóch straconych. Pierwsza bramka z trzech dla gnieźnian dająca im zarazem prowadzenie 1:0 padła już w 3 minucie. Bramkarza gości Mariusza Chyłę pokonał Marcin Grotowski. Wojskowi do remisu 1:1 doprowadzili dopiero w 16 minucie. Bramkarza Startu 1954 – Marcina Trzaskawkę pokonał po wykonywanym krótkim rogu Artur Mikuła. Na prowadzenie 2:1 Grunwald po raz pierwszy wyszedł w 17 minucie. Drugi raz z rzędu celnie piłkę w bramce gnieźnieńskiej umieścił po zespołowej akcji całej drużyny Artur Mikuła. Wojskowi z prowadzenia jedną bramką nie cieszyli się zbyt długo. W 19 minucie meczu był znowu remis 2:2. Tym razem na listę strzelców w zespole czerwono-czarnych wpisał się srebrny medalista Halowych Mistrzostw Europy U-21 z Wiednia – Maciej Wejerowski. Ostatnia bramka w pierwszej połowie i to dla Startu 1954 Gniezno została zdobyta w 21 minucie. Bramkarza gości Mariusza Chyłę pokonał Szymon Kosicki. I gnieźnianie do szatni schodzili prowadząc z wojskowymi w stosunku 3:2.

Po zmianie stron zgodnie z przewidywaniami, górą był już lider tabeli Halowych Mistrzostw Polski seniorów w hokeju halowym Grunwald Poznań. , Wojskowi w tej części meczu swoją przewagę udokumentował zdobytymi sześcioma bramkami tracąc przy tym zaledwie dwie. Najpierw zaraz po wznowieniu gry w 31 minucie do remisu 3:3 w zespole gości doprowadził Tomasz Choczaj. Kolejne dwie bramki dla wojskowych padły w 33 oraz 34 minucie. Autorem ich okazał się w zespole wojskowych Artur Mikuła. W tym momencie Grunwald prowadził 5:3. W 37 minucie gnieźnieni strzelili czwartą bramkę zmniejszyli prowadzenie Grunwaldu do 5:4. Na listę strzelców w zespole czerwono-czarnych wpisał się Szymon Kosicki. Na straconą bramkę wojskowi odpowiedzieli zdobytymi dwoma kolejnymi. Najpierw bramkarza z Gniezna – Marcina Trzaskawkę w 40 minucie pokonał Mariusz Strykowski a następnie w 48 minucie uczynił to samo Artur Mikuła. I Grunwald Poznań prowadził już 7:4. Dwie ostatnie bramki zostały zdobyte do obu zespołów w końcówce meczu. W 59 minucie bramkę strzelili gnieźnienie a mianowicie Marcin Grotowski, który tym samy zmniejszył prowadzenie gości do 7:5. Wynik jednak końcowy meczu w 60 minucie na 8:5 dla Grunwaldu Poznań ustalił Artur Mikuła. Była to szósta bramka w całym spotkaniu zawodnika Grunwaldu Poznań.

Kolejne spotkanie w ramach Halowych Mistrzostw Polski drużyna Startu 1954 Gniezno rozegra również we własnej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie rozegra w dniu 30 stycznia. Przeciwnikiem czerwono-czarnych będzie ekipa AZS AWF Poznań. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20.00.

Skład Startu: Trzaskawka - Brożek, Gromadzki - Tubacki - Wejerowski, Marcin Grotowski oraz: Damian Szymański, Kosicki, Jankowski, Kaszyński

Skład Grunwaldu: Chyła - Hutek, Łukasz Wybieralski - Tomasz Choczaj - Artur Mikuła, Majchrzak oraz: Strykowski, Marcinkowski, Kozłowski,, Paweł Bratkowski, Mateusz Poltaszewski