Zaskakujące sukcesy triathlonistów GTT Diament GOSiR

2011-03-24

W  sobotę  19  marca  2011 r  na  poznańskiej  Malcie  odbyły  się  Międzywojewódzkie  Mistrzostwa  Młodzików  oraz  eliminacje  do  Ogólnopolskiej  Olimpiady  Młodzieży  juniorów  młodszych  w  biegach  przełajowych.

W  ramach  sprawdzenia  się  i  oceny  przepracowanej  zimy - Szef  Wyszkolenia  Gtt "Diament - GOSiR"  Małgorzata  Krauze  postanowiła  wystawić  swoich  najlepszych  zawodników  w  tych  biegach.

Gnieźnieńscy  triathloniści  "ramię  w  ramię"  rywalizowali  z  wytrawnymi  biegaczami  nie  tylko  z  Wielkopolski, ale  także  z  województw  ościennych. W  zawodach  brało  udział  kilkuset  młodych  biegaczy.

Najmłodsi  triathloniści  startujący  w  Miedzywojewódzkich  Mistrzostwach  Młodzików  zajęli  wysokie  miejsca - zdobywając  cenne  3  punkty - Łukasz  Kobyłecki  był  15, Eryk  Szuba  zajął  16  miejsce  a  Piotr  Skupiński  był  18.

Natomiast  w  ramach  eliminacji  do  Mistrzostw  Polski  w  biegach  przełajowych ( finał  OOM )  bardzo  dobrze  wypadły  dwie  gnieźnieńskie  triathlonistki - Izabela  Furtak  była  9, a  Dorota  Lewandowska  zajęła  11  miejsce, co  dało  im  bezpośredni  awans  do  tych  Mistrzostw, które  zostaną  rozegrane  1-2  kwiecień  2011  w  Bydgoszczy.

Na  szczególne  wyróżnienie  zasługuje  fakt, że  zawodnicy  na  co  dzień  trenujący  Triathlon  osiągnęłi  najlepsze  wyniki  biegowe  wśród  wszystkich  klubów  lekkoatletycznych  z  powiatu  gnieźnieńskiego.

Kilka  dni  wcześniej - w Mogilnie, jak  co  roku  odbyło  się  podsumowanie  roku  sportowego  oraz  GALA  najpopularniejszych  sportowców  pałuk ( Ziemi  mogileńskiej).

Po  raz  drugi  z  rzędu  plebiscyt  ten  wygrała  zdecydowaną  ilością  głosów  zawodniczka  Gtt "Diament Gosir" - Izabela  Furtak (brązowa  medalistka  Mistrzostw  Polski  w  Triathlonie), natomiast  drugie  miejsce  zajął  również  triathlonista  Diamentu i brat  Izy - Jacek  Furtak ( 8 m. na  Mistrzostwach  Polski  w  Triathlonie).

Jest  to  niesamowity  sukces  rodzeństwa  Furtaków, tym  bardziej  że  zdecydowanie  zwyciężyli  z  taką  zawodniczką  jak  Marika  Popowicz - lekkoatletka  z  bydgoskiego  klubu.

Jednocześnie  informujemy, że  Izabela  Furtak  została  powołana  do  Kadry  Polski  w  Triathlonie.

Za  trzy  tygodnie  16  zawodników  tego  klubu, którzy  zostali  powołani  do  Kadry  Województwa  Młodzików  i  Juniorów  okres  wielkanocny  wraz  z  trenerką  spędzi  pracowicie  na  obozie  w  Jeleniej  Górze.