Zdecydowana przegrana Mieszka Gniezna w Lesznie

2010-10-17

Jedenasta kolejka rozgrywek w grupie 2  kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej okazała się niezbyt udana dla trzecioligowych piłkarzy Mieszka Gniezno. Podopieczni Pawła Bartkowiaka w sobotę 16 października polegli w meczu wyjazdowym w Lesznie przegrywając po słabej grze wysoko z tamtejsza Polonią 1912 aż 5:1.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w już w 16 minucie meczu, kiedy to bramkarza Mieszka Gniezna pokonał Adrian Bergier. Nie upłynęło sześć kolejnych minut a leszczynianie prowadzili w meczu 2:0. Tym razem na listę strzelców w zespole Polonii 1912 wpisał się Szymon Zboralski.

Do końca pierwszej połowy padła w meczu jeszcze jedna bramka. W 40 to bramkarz gospodarzy musiał wyjmować piłkę z własnej siatki po celnym trafieniu gnieźnianina Marcina Nowaka. W pierwszej połowie więcej goli już nie zdobyto. I ta część spotkania zakończyła się prowadzeniem Polonii 1912 Leszno w stosunku 2:1.

Zdobyta bramka kontaktowa w pierwszej połowie przez Nowaka dawała nadzieje że w drugiej części meczu gnieźnianie są wstanie doprowadzić do remisu a może przy dużym szczęściu pokuszą się nawet o zwycięstwo. Do takiego scenariuszu jednak nie doszło. Po zmianie stron nadal na boisku w Lesznie dominowali gospodarze. Dominację swoją nad słabo tego dnia grającym Mieszkiem Gniezno leszczynianie udokumentowali aplikując swoim przeciwnikom w drugiej połowie meczu kolejne trzy gole. W 47 minucie trzecią bramkę dla miejscowych zdobył Bogumił Ceglarek. W 73 minucie padła czwarta bramka dla leszczynian, której autorem okazała się Szymon Zboralski. Ten sam zawodnik dwie minuty później strzelając kolejnego gola ustalił końcowy wynik meczu na 5:1 dla Polonii 1912 Leszno.

Teraz zespół Mieszka Gniezna czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. W sobotę 23 października na boisku przy ulicy Strumykowej biało-niebiescy podejmować będą ekipę Victorii Koronowo. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 15.00.

Wyniki 11 kolejki - 16-17 października
Piast Kobylin   -     Lubuszanin Trzcianka     17 października, 15:00
Włocłavia Włocławek      2-4     Górnik Konin
TS 1998 Dopiewo    -     Wda Świecie     17 października, 14:00
Unia Swarzędz  3-0     Chemik Bydgoszcz
Notecianka Pakość       0-1     Calisia Kalisz
Lech Rypin   2-0     Unia Solec Kujawski
Polonia 1912 Leszno   5-1     Mieszko Gniezno