Zdecydowane zwycięstwo B klasowej drużyny KS Gniezno - Foto i video relacja

2013-04-13

Bardzo udanie zainaugurowali opóźnioną prawie o dwa tygodnie rundę wiosenną  sezonu 2012/2013, rozgrywek poznańskiej B klasy grupy 1 piłkarze drużyny Klubu Sportowego Gniezno. W sobotę 13 kwietnia podopieczni Piotra Kubalweskiego w pierwszym spotkaniu z rundy rewanżowej podejmowali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zespół Orkana Manieczki. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem biało-czerwonych w stosunku 5:0.

Przypomnijmy naszym czytelnikom że w pierwszym spotkaniu, do którego doszło jesienią 2012 w Manieczkach  odnotowano remis 1:1 pomiędzy obiema drużynami. Wracając jednak do samego meczu, który przebiegał od początku do końca pod dyktando gnieźnian. Biało-czerwoni na prowadzenie 1:0 wyszli w 23 minucie meczu. Bramkarza gości Kamila Makosza pokonał Błażej Matysiak.  W 30 minucie KS Gniezno prowadził już 2:0. Na listę strzelców w drużynie prowadzonej przez Piotra Kubalewskiego wpisał się Jakub Hoffman. Ten sam zawodnik w 44 minucie zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny, czym ustalił wynik pierwszej połowy 3:0 dla KS Gniezno. Po zmianie stron nadal na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, przeważali podopieczni grającego trenera Piotra Kubalewskiego. Dominacja gnieźnian w drugiej połowie meczu została udokumentowana zdobyciem dwóch kolejnych goli. Najpierw w 60 minucie meczu trzecią bramkę a czwarta dla swojej drużyny zdobył Jakub Hoffman. Wynik końcowy spotkania na 5:0 dla KS Gniezno ustalił natomiast w 70 minucie meczu Dariusz Szykowny. Mimo że do końca spotkania gnieźnianie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia swojego prowadzenia. Wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 5:0.

Kolejne spotkanie KS Gniezno rozegra na wyjeździe w Poznaniu 21 kwietnia. Przeciwnikiem biało-czerwonych o godzinie 13.00 będzie ekipa Wiary Lecha.

Skład KS Gniezno: Filip Chrzanowski, Kamil Dolata, Mikołaj Bereźnicki, Piotr Kubalewski, Dawid Śmiałowski, Mateusz Staniszewski, Dariusz Szykowny, Michał Kupczyk, Łukasz Frackowiak, Sebastian Śniegowski, Błażej Marysiak, Jakub Hoffmann, Hubert Sass, Rafał Mucha, Michał Melewski, Damian Domaszewski, Michał Nowak, Mariusz Majewski.