Ze zmiennym szczęściem

2009-10-18

Po dwutygodniowej przerwie do gry powróciły dwa zespoły pierwszoligowe biorące udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w hokeju na trawie.
W sobotę 17 października oba zespoły z grodu Lecha: Start 1954 Gniezno i Stella Gniezno udały się do Poznania.

Hokeiści Startu 1954 po serii pięciu zwycięstw  z rzędu zaznali pierwszej goryczy porażki. Podopieczni Wojciecha Jankowskiego przegrali bowiem z aktualnym jeszcze Mistrzem Polski Grunwaldem 3:8, przegrywając do przerwy 2:4. Cztery bramki dla Grunwaldu strzelił Marcin Strykowski (27\', 44\'kr, 58\', 68\'), dwie Artur Mikuła (10\', 63\') a po jednej dorzucili Tomasz Choczaj (2\'kr) oraz Mateusz Poltaszewski (17\'). Dla gnieźnian bramki zdobywali Piotr Mikuła (5\'kr), Mariusz Gromadzki (35\'kr) oraz Marcin Grotowski (57\').

Trzy oczka natomiast na swoim koncie wczoraj zapisali laskarze beniaminka pierwszej ligi Stelli Gniezno. Podopieczni Rafała Grotowskiego ograli AZS AWF Poznań 4:3. Bramki dla AZS AWF zdobyli - Maciej Ferenc (16\'), Tomasz Górny (21\') i Piotr Kozłowski (62\'R). Dla Stelli Gniezno dwie bramki strzelił Sebastian Szklarski (53\', 55\'), a po jednej dołożyli Mateusz Tomczak (35\') oraz Dawid Wojciechowski (39\')

Dzisiaj (18.10) oba nasze zespoły rozegrają kolejne dwa spotkania na wyjeździe w Poznaniu. Start 1954 Gniezno zmierzy się z AZS AWF Poznań, a Stella Gniezno zagra z Grunwaldem Poznań.