Zjednoczeni Trzemeszno wygrywają z kiepsko grającym Mieszkiem Carbon Gniezno - Fotorelacja

2013-09-07

W sobotę 7 września, w Trzemesznie doszło do pierwszych derbów Wielkopolski  w nowym sezonie 2013/2014 w ramach rozgrywek IV ligi grupy północnej. Zespół miejscowych Zjednoczonych Trzemeszno podejmował na własnym boisku Stadionu Miejskiego drużynę Mieszko-Carbon Gniezno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z grodu Kilińskiego, który pokonał słabo grającą tego dnia drużynę z Pierwszej Stolicy Polski w stosunku 2:1.

Wynik sobotniej potyczki piłkarskiej został praktycznie rozstrzygnięty po upływie pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu, kiedy to drużyna z Trzemeszna schodząc do szatni prowadząc dwoma bramkami. Prowadzenie drużyny z Trzemeszna, to efekt słabej postawy gnieźnieńskiej drużyny w pierwszej połowie, która grała bez jakiegokolwiek koncepcji na pokonanie pola karnego swojego rywala, robiąca w dodatku błędy pod własną bramką co przyniosło efekt w postaci dwóch goli dla gospodarzy. Pierwsza bramka dla gospodarzy, po której to wyszli na prowadzenie 1:0  padła  w 25 minucie. Golkipera Mieszka-Carbon Gniezno – Patryka Szafrana strzałem z 16-teo metra w długi rug bramki pokonał Krzysztof Majchrzak. Na minutę przed końcem pierwszej połowy został zdobyty drugi gol dla zespołu z Trzemeszna. Tym razem na listę strzelców w 44 minucie po indywidualnej akcji w zespole gospodarzy wpisał się Adam Konieczny, pokonując bramkarza z Gniezna – Patryka Szafrana z 10 metra w sytuacji ,,sam na sam”.

Po zmianie stron gnieźnianie, próbowali doprowadzić do zmiany niekorzystnego wyniku. W 75 minucie meczu przed szansa pokonania golkipera z Trzemeszna – Szymona Płoszyńskiego znalazł się kapitan biało-niebieskich Krzysztof Jackowiak. Piłka jednak po jego strzale z egzekwowanego rzut wolnego z około 20-tego nie znalazła drogi do bramki gospodarzy lecz zatrzymała się na poprzeczce. W 80 minucie szansę zmarnował na pokonania golkipera z Trzemeszna w zespole Mieszka-Carbon Gniezno również Albert Kowalski, którego strzał z bliskiej odległości wybronił bramkarz gospodarzy. Starania drużyny Mieszka-Carbon Gniezno, w postaci zdobycia choćby  bramki honorowej zostały dopiero zrealizowane w ostatniej minucie meczu. Bramkarza z Trzemeszna w 90 minucie meczu pokonał Daniel Szymański, który zdobytą bramką ustalił końcowy wynik meczu na 2:1 dla Zjednoczonych Trzemeszno.
Na koniec należy nadmienić iż piłkarze z grodu Kilińskiego, w drugiej części spotkania nie byli tylko statystami gdyż i oni mięli kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia swojej drużyny w meczu. A najdogodniejsze sytuacje do zdobycia następnego gola w zespole gospodarzy w tej części dwukrotnie zmarnował Łukasz Popielisk oraz raz  Krzysztof Majchrzak, po którego strzale z głowy po egzekwowanym rucie rożnym piłka trafiła w poprzeczkę bramki gnieźnieńskiej. Reasumując pierwsze derby Wielkopolski w nowym sezonie 2013/2014 w rozgrywkach IV ligi grupy północnej zakończyły się zwycięstwem dla Zjednoczonych Trzemeszno. A jak będzie w rewanżu wiosną w Gnieźnie czas pokaże.

Teraz oba zespoły czeka walka o kolejne punkty mistrzowskie. Mieszko-Carbon Gniezno w sobotę 14 sierpnia u siebie o godzinie 17 podejmować będzie zespół Czarnych Wróblewo, tego samego dnia lecz o godzinie 16.00 Zjednoczeni Trzemeszno podejmowani będą w meczu wyjazdowy przez ekipę Lubuszanina Trzcianki.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Płoszyński, Michał Kachniarz,   Marcin Nowak, Mikołaj Humański, Krzysztof Majchrzak, Łukasz Popielski   Kamil Wysocki, Patryk Sobucki, Michał Wiśniewski, Adam Konieczny, Krzysztof Chojnacki, Norbert Mazur, Damian Giza, Michał Fajfer, Mateusz Filipczak, Grzegorz Meller, Marcin Ślósarczyk, Łukasz Kańczukowski