Złoto Grzegorza Błachowiaka w I Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów do lat 18, 20, 23 oraz seniorów i seniorek w wyciskaniu klasycznym

2011-11-13

W minionym miesiącu we Władysławowie rozegrane zostały I Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do  lat 18, 20, 23 oraz seniorów i seniorek w wyciskaniu klasycznym, w którym udział wziął mieszkaniec Niechanowa Grzegorz Błachowiak zawodnik klubu Kobra Jass Kościan.

Pierwsze Mistrzostwa Polski w wyciskaniu klasyczne odbyły się bez specjalistycznego sprzętu, (koszulki) które mają za zadanie zabezpieczać barki ale i też pozwalają wyciskać nawet od 20kg do 80kg więcej. W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy Kobry Jass Kościan - Drużynowych Mistrzów Polski w wyciskaniu w sprzęcie specjalistycznym, którzy zdobyli 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medale. W kat. 47kg  juniorek i seniorek złoty medal zdobyła Alicja Urbaniak wynikiem 42,5kg był to jej pierwszy ale zarazem bardzo udany start w tej rangi zawodach.

W kat. 105kg złoty medal zdobył Grzegorz Błachowiak wynikiem 227,5 kg deklasując rywali, drugi wynik w tej kategorii to 205kg - a wiec zdecydowane zwycięstwo. Grzegorz uzyskał najwyższy wynik zawodów z 26 startujących w tej kategorii zawodników i najbardziej wartościowy w tym roku.

Jak powiedział Grzegorz dla SportGniezno
 - Na co dzień pracuje jako operator koparki po za tym ćwiczę w siłowni wynajmując pomieszczenie trenując w Niechanowie  - siłownia skromna ale wystarcza na przygotowania do zawodów. Tylko raz w miesiącu dojeżdżam do klubu do Kościana ponieważ brak środków finansowych by dojeżdżać chociaż z trzy razy w miesiącu na trening. Ćwiczę od 9 lat a od 2 lat jestem uczestnikiem klubu "Kobra Jass Kościan".