Zwycięski powrót z Witkowa

2012-05-13

12 maja, Mieszko Gniezno zmierzyło się w Witkowie z drużyną gospodarzy. Było to spotkanie, dla naszych chłopców bardzo ważne, ponieważ wygrana pozytywnie wpłynęłaby na morale całej drużyny. I tak też się stało. Spotkanie  zakończyło się wygraną z Witkowem wynikiem 8:1.

Już pierwsze minuty pokazały, że Orlik Witkowo będzie miało ciężką przeprawę z Mieszkiem . Nie było chaosu. Bardzo dobrze gra układa się w ofensywie. Było dużo dokładnych podań, efektywnej walki o piłkę oraz mało gwiazdorskich, bezmyślnych popisów.  W defensywnie również sobie nieźle radziliśmy, czego efektem było skupienie gry głównie na połowie przeciwnika.

Prowadzenie przejęliśmy już w 2 minucie po golu zdobytym przez Krzysztofa Staszewskiego. Kilka minut później, padły kolejne bramki dla Mieszka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0.

Równie ładnie zaczęliśmy drugą połowę meczu. W pierwszych 10 minutach Mieszko, strzeliło 3 bramki i zwycięstwo było już bardzo blisko. Niestety, nie utrzymaliśmy czystego konta w tym meczu. Minutę po 7 zdobytym przez nas golu, przeciwnik przedarł się przez linię naszej obrony i wygrał konfrontację z naszym bramkarzem zdobywając pierwszego gola. Musiała nadejść z naszej strony riposta. Pięć minut przed końcem spotkania 8 bramkę strzelili nasi chłopcy.

Podsumowując, Mieszko kontrolowało cały mecz. Piłka przeważnie rozgrywała się na połowie gospodarzy, a już na pewno, rzadko kiedy pozwoliliśmy przedostać się gospodarzom, w okolice naszego pola karnego. Zespół bardzo dobrze się rozumiał. Tym samym pokazaliśmy ,że remis u siebie z Witkowem był po prostu małą wpadką.

Skład Mieszko: Miłosz Król, Szymon Steć, Mikołaj Dziel, Krzysztof Staszewski, Jakub Bryska, Mateusz Miękiszak, Szymon Klimacki , Patryk Błachowiak, Kamil Kmieć, Dawid Tymosz, Michał Nowicki, Hubert Bałuszyński, Mateusz Sekulski, Jakub Kozłowski.

Bramki dla Mieszka: Kamil Kmieć 3*, Szymon Klimacki 3* Patryk Błachowiak 1*, Krzysztof Staszewski 1*,