Zwycięstwo Juniorów Młodszych Mieszka z Unią Swarzędz - Foto relacja

2012-05-06

6 maja na boisku KS Mieszko Gniezno mieszczącego sie przy ul. Strumykowej, podopieczni Dariusza Kuryło po raz kolejny w tej rundzie zakończyli spotkania z dorobkiem trzech punktów. Biało-niebiescy pokonali zespół Unii Swarzędz 2-1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Dominik Jabkiewicz oraz Miłosz Świstowski.

Niespodziewanie od początku spotkania własne tempo gry narzucili zawodnicy Unii i to oni wyszli na prowadzenie jako pierwsi. Po zagraniu piłki z rzutu rożnego bramkę głową zdobył jeden z graczy gości. Później nasi juniorzy młodsi przebudzili się i po straconej bramce gra należała już do nich. Najgroźniejszą sytuacje w pierwszej połowie nasz zespół przeprowadził w ostatnich sekundach pierwszej części, kiedy to Alan Polus znalazł się w polu karnym i celnym strzałem w światło bramki pokonał bramkarza, jednak obrońca drużyny gości wybił piłkę z linii bramkowej. Do przerwy Mieszko przegrywało 0:1.

Po przerwie gra nadal należała do naszego zespołu. W 62 minucie wyrównującą bramkę zdobył Dominik Jabkiewicz, który po strzale Nikodema Góralskiego dobił piłkę do pustej bramki. W ostatnich pięciu minutach młodzi zawodnicy Mieszka przeprowadzili kontrę, po podaniu Damiana Pankowskiego bramkę zdobył Miłosz Świstowski. Należą się słowa pochwały dla juniorów młodszych Mieszka, gdyż pokazali charakter i potrafili wygrać to spotkanie. Dzięki tej wygranej gnieźnieńskie Mieszko utrzymało pozycję lidera.

Skład Mieszko Ginezno: Koperski, Dominiczak, Wakatinakis (Góralski), Grzechowiak, Jabkiewicz, Garstka, Zacholski, Polus (Łucki), Waluszyński, Świstowski, Pankowski