Zwycięstwo MKS MOS GIM 3 w lidze młodziczek

2011-04-29

W środę 20 kwietnia w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego zespół młodziczek MKS MOS GIM 3 rozegrał swój kolejny mecz w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Młodziczek. Tym razem młodym szczypiornistkom przyszło się zmierzyć z zespołem MUKS Jeżyce Poznań.

Nasze młodziczki z rocznika 1997 podeszły do meczu spokojnie gdyż pierwsze spotkanie na wyjeździe wygrały. Sam początek spotkania był bardzo wyrównany. W 10\' był remis 3 : 3. Potem nasze zawodniczki zdecydowanie lepiej zaczęły bronić a co ważne skutecznie kończyły swoje akcje w ataku.  W 20\' po udanych akcjach Katarzyny Tomaszewskiej gnieźnianki prowadziły już 11 : 6.  W końcówce I części bardzo skuteczna była Anita Budzyńska . Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem naszej drużyny 15 : 8.

Początek drugiej połowy nie przynosił zmiany obrazu gry na parkiecie. W 33\' meczu młode piłkarki ręczne z naszego miasta prowadziły już różnicą 10 trafień 21 : 11. Od tego momentu trener z Gniezna zaczął rotować składem. Zmienniczki wcale nie okazały się gorsze i poznanianki nie mogły zbliżyć się do graczek MKS-u. Ostatecznie młode podopieczne Romana Solarka wygrały całe spotkanie w stosunku 30 : 22.

MKS MOS GIM 3 Gniezno wystąpił w składzie: bramkarki – Łachajczak Katarzyna i Nowak Natalia; zawodniczki pola – Zygaj Katarzyna (1), Kozłowska Klaudia, Sowa Agnieszka (1), Tomaszewska Katarzyna (10), Stankiewicz Kamila (2), Stachowska Monika, Dłutkowska Marcelina (3), Dolata Monika, Budzyńska Anita (7), Zimna Ewa (2), Wojtkowiak Marta (4), Ławecka Wiktoria.