Zwycięstwo MKS MOS w Lubinie!

2013-03-23

W dniu dzisiejszym tj. 23 marca piłkarki ręczne MKS MOS rozegrały swój kolejny mecz w rozgrywkach II ligi kobiet. Tym razem udały się na mecz wyjazdowy na Dolny Śląsk, aby tam zmierzyć się z rezerwami ekstraklasowej drużyny MKS Zagłębia Lubin. Pierwsze spotkanie na swoim parkiecie gnieźnianki wygrały 33 : 15. Choć w okrojonym składzie gnieźnieński team chciał zmazać złe wrażenie po zeszłotygodniowej porażce na swoim parkiecie.

Dziewczęta z Gniezna podeszły do tego spotkania skoncentrowane i zdeterminowane. Mimo tego pierwsze minuty należały do gospodyń meczu. Po 2’ prowadziły 2:0. Gnieźnianki szybko wyrównały po celnych trafieniach Marty Jerzakowskiej i Katarzyny Tomaszewskiej a nawet wyszły na prowadzenie. W sześć minut rzuciły sześć bramek nie tracąc żadnej. W 8’ prowadziły 6:2. MKS MOS już do końca I połowy grał bardzo dobrze w obronie od czasu do czasu wyprowadzając zabójcze kontry. Pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła się prowadzeniem drużyny z Grodu Lecha 20:13.

W drugiej części meczu podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka kontrolowały sytuację na parkiecie. Lubinianki próbowały zniwelować przewagę dochodząc w 58’ swoje przeciwniczki na cztery bramki 28:24. Końcówka tej konfrontacji należała jednak do zespołu z Gniezna. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną MKS MOS Gniezno 31:24.

Dziś słabych punktów w drużynie z Gniezna po prostu nie było. Każda przebywając na parkiecie stawała na wysokości zadania.

Serdecznie gratulujemy!

„W naszej bramce rewelacyjnie spisywała się Daria Tarczyńska, odbijając wiele piłek. Pozostałym dziewczynom należą się przede wszystkim słowa uznania za pracę w obronie ale i za nieustępliwość i wolę zwycięstwa, którą było widać na boisku. Fajnie że młodsze dziewczęta mogą u boku starszych zdobywać doświadczenie. Dziś współpraca jednych z drugimi wyglądała naprawdę dobrze”.

Następne spotkanie MKS MOS rozegra w niedzielę 7.04 w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego 4. Gościć będzie zespół KPR Kobierzyce, który obecnie jest liderem rozgrywek. Mecz rozpocznie się o godz. 16.00. Zapraszamy gorąco!

MKS MOS Gniezno: Daria Tarczyńska i Lidia Kobyłecka – bramkarki, oraz Marta Jerzakowska (4), Ewa Zimna (2), Martyna Bigoszewska (2), Agata Hahn (5), Klaudia Łuczak (1), Marcelina Dłutkowska (7), Joanna Żabierek (7) i Katarzyna Tomaszewska (3).

MKS Zagłębie Lubin: P. Tracz (1), A. Robótka (5), N. Wilczyńska (1), M. Niedzielska, P. Rippel (2), J. Walczak (5), D. Szymczyk (1), A. Łuczkowska (5), P. Bogucka, W. Wawrzak, B. Struta (4).