Zwycięstwo Stelistek w II lidze

2012-10-14

W sobotę 13 października w  trzeciej kolejce rozgrywek II ligi kobiet w tenisie stołowym zespół Stelli Niechan Gniezno pokonał UKS Sucha Koszalińska. 8 : 3. Z początku mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Karolina Jeleniewska po walce pokonała Martynę Moskwę 3:1, Magda Wysocka wygrała 3:0 z Dominiką Sikorą. Sara Operman  uległa Danieli Gazickiej 2:3, mimo prowadzenia 2:0 w setach , a Monika Jacek wygrała 3:1 z Patrycją Szczepanik. Ciekawy i wyrównany był debel , w którym Karolina Jeleniwska i Sara Operman wygrały 3:2 z Moskwą  –Szczepanik. W drugim meczu deblowym para Wysocka-Martyna Urbaniak pokonały 3:0 Gazicką-Sikorę.

W tym momencie zrobiło się 5:1 dla gospodyń i do końca stelistki kontrolowały już mecz, wygrywając 8:3. Po trzech kolejkach zespół Stelli II Niechan prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw.

W niedzielę natomiast w Niechanowie odbył się  Puchar Polski Mężczyzn. Zespół Stelli Niechan Gniezno, najmłodsza drużyna w rozgrywkach zajęła trzecie ulegając faworytom , późniejszym zwycięzcom, drużynie drugoligowej UKS TS Oborniki 2:4 i wygrywając z UKS Bodzewo 4:1. Ciekawy przebieg miał mecz z UKS Obornikami. Przy wyniku 3:1 dla gości, w ostatnich trzech grach toczących się równolegle, gospodarze bliscy byli odniesienia niespodziewanego zwycięstwa. Jakub Różak pokonał Patryka wołodzkę 3:1, a Michał Nowak i Filip Kujawa w piątych setach mieli na tablicy wyników 9:9. Jednak doświadczenie zadecydowało o zwycięstwie gości . Punkty dla Stelli Niechan zdobyli w tym meczu: Michał Nowak i Jakub Różak.