Zwycięstwo TS Basket po feriach zimowych!

2013-02-03

Po przerwie, spowodowanej feriami zimowymi, Gnieźnianki wróciły do rywalizacji ligowej w dobrej formie. Dziś podejmowały u siebie drużynę Start SGB Olimp I Rawicz. Po dość wyrównanym początku spotkania, w połowie pierwszej kwarty zawodniczki TS Basket przyspieszyły grę i zakończyły pierwszą część meczu wyraźnym prowadzeniem. Kolejne kwarty to realizacja swojego planu gry i przewaga w każdym jej elemencie. Kontrola tego co działo się na boisku, dynamiczne kontrataki oraz dobra gra pod koszem swoim i przeciwnika spowodowały, że w kolejnych kwartach przewaga rysowała się coraz wyraźniej, a cały mecz zakończył się wysokim zwycęstwem drużyny TS Basket 81:25 (23:9, 27:4, 14:8, 17:4).

TS Basket MOS Gniezno pozostaje jedynym zespołem bez porażki w lidze. W tabeli możę ustępować jedynie zespołowi Tęczy Leszno, który rozegrał awansem mecz XVIII kolejki.

TS Basket MOS Gniezno - Start SGB Olim Rawicz I 81:25 (23:9, 27:4, 14:8, 17:4)

Punkty dla TS Basket MOS Gniezno: Aleksandra Piasecka 15, Marta Kubasik 13, Karolina Draheim 10, Katarzyna Matysiak 9, Marta Kęsik 8, Aleksandra Grzechowiak 8, Oliwia Prusak 6, Liliana Banaszak 6, Monika Pilarska 4, Julia Mierzwiak 2, Aleksandra Skubiszyńska 0,  Kinga Twardowska 0.

Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla Start SGB Olimp I Rawicz: Zuzanna Ilnicka 7, Joanna Wojnicz 7, Monika Giec 5, Aleksandra Główka 4, Anna Brzezewska 2, Gabriela Targosz 0, Sara Matuszewska 0, Angela Sworowska 0, Maja Siadek 0, Anna Maciejewska 0.

Trener: Kazimierz Machowiak.

Sędziowali: Paweł Podolski, Katarzyna Wojciechowska.

Następny mecz TS Basket MOS Gniezno rozegra 9. lutego 2013 roku o godz. 11:00. Będzie to mecz wyjazdowy, a przeciwnikiem będzie drużyna MKS MOS Konin. Będzie to ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek ligowych. Rundę rewanżową Gnieźnianki rozpoczną 17. lutego o godz. 11:00 meczem wyjazdowym z drużyną MUKS Poznań. Najbliższy mecz w Gnieźnie, rozegrany zostanie 22. lutego i podejmować będziemywtedy zespół UKS Olimp II Rawicz.