Zwycięstwo Tuzinka

2010-03-11

W środę, 10 marca,  młode piłkarki ręczne UKS Tuzinek MOS Gniezno rozegrały swój kolejny mecz (faza finałowa) w ramach Wielkopolskiej Ligi Dzieci. Tym razem spotkanie odbyło się w Gnieźnie w hali sportowej mającą swoją lokalizację przy Szkole Podstawowej 12 na osiedlu Kazimierza Wielkiego.

Przeciwnikiem gnieźnianek był faworyt tegorocznych rozgrywek, zespół UKS GOSiR Dopiewo. Obie ekipy wygrały swoje poprzednie dwa spotkania, a ta konfrontacja miała wyłonić lidera w tabeli. Dziewczyny z Tuzinka mocno zmobilizowane i skoncentrowane szybko objęły  dwubramkowe prowadzenie. Ekipa z Dopiewa także szybko odrobiła straty. Gospodynie pojedynku starały się uciec przeciwniczkom na kilka oczek, ale dopiewianki zawsze odrabiały dystans bramkowy. Na przerwę młode gnieźnianki schodziły z parkiety z jednobramkową zaliczką na drugą część meczu. Wynik do przerwy 12:11 dla Tuzinka.
Druga połowa również rozpoczęła się od celnego trafienia gnieźnianek.

W 28minucie Tuzinek prowadził 16:13 i wydawało się, że przewaga może tylko rosnąć. Jednak dziewczyny z Dopiewa ponownie zerwały się do odrabiania strat. Do remisu  19:19 doprowadziły w 34 minucie meczu. W dalszej części spotkania obie drużyny zdobywały bramki na przemian. Ostatecznie to podopieczne Romana Solarka i Roberta Popka zwyciężyły w tej ciekawej konfrontacji  24:22. Tym samym młode szczypiornistki z Gniezna wysforowały się na pierwsze miejsce w tabeli fazy finałowej tegorocznych rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Dzieci.

Kolejne spotkanie UKS Tuzinek MOS Gniezno rozegra w przyszłą środę  o godzinie 17.20 w hali sportowej przy SP 12 os. Kazimierza Wielkiego. Przeciwnikiem gnieźnianek będzie drużyna SKF Sparta Oborniki.

UKS Tuzinek MOS Gniezno: bramkarka: Katarzyna Zygaj i Katarzyna Łachajczak; zawodniczki pola: Monika  Stachowska, Anita Budzyńska, Kamila Stankiewicz, Ewa Zimna, Natalia Wojciechowska, Marcelina Dłutkowska, Marta Wojtkowiak, Monika Dolata, Agnieszka Sowa, Lidia Kobyłecka, Anita Szczygielska,  Katarzyna Tomaszewska.