Zwycięstwo było blisko!

2010-06-14

Nielba Wągrowiec- Mieszko Gniezno 3-3(1-1)
W 13-tej kolejce spotkań o Mistrzostwo Wielkopolski trampkarze starsi Mieszka Gniezno zremisowali w Wągrowcu z miejscową Nielbą 3-3. Mecz był bardzo interesujący i dramatyczny a o końcowym wyniku rozstrzygnęła akcja w ostatniej sekundzie spotkania.

Gospodarze, mający szanse na tytuł mistrzowski liczyli na łatwe zwycięstwo. Jednak to biało-niebiescy dyktowali warunki gry na boisku. Już w 2 minucie spotkania Dawid Łucki znalazł się sam na sam z bramkarzem Nielby ale został od tyłu sfaulowany przez obrońcę. Niestety, arbiter odgwizdał faul ale nie ukarał czerwoną kartką zawodnika gospodarzy. W 10minucie Dawid Łucki wyprowadza gości na prowadzenie 1-0 strzałem głową po rzucie rożnym. Bardzo dobrze grający Dawid chwile później ma kolejną znakomitą sytuację ale tym razem przegrywa pojedynek z bramkarzem Nielby. Niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się i po błędzie bramkarza Mieszka gospodarze wyrównali na1-1.

Druga połowa meczu była bardzo wyrównana. Najpierw Miłosz Brylewski wyprowadził gnieźnian na prowadzenie 2-1, ale szybko gospodarze wyrównali. Gdy 5 minut przed końcem ponownie Miłosz Brylewski daje prowadzenie biało-niebieskim, zwycięstwo wydaje się pewne. Gdy już minęły doliczone 3 minuty gry gospodarze strzelają bramkę i mecz kończy się remisem.

Szkoda straconej szansy na zwycięstwo, ale taka jest piła, raz się zdobywa bramkę w ostatniej minucie innym razem się traci. Cieszy jednak gra całego zespołu.

Następny mecz trampkarze Mieszka zagrają w niedzielę 20 czerwca z Promieniem Opalenica. Mecz ten odbędzie się w Gnieźnie o godzinie 12.00. Będzie to ostatni mecz trampkarzy Mieszka w tym sezonie.

Podopieczni Pawła Bartkowiaka  wystąpili w składzie: Gapiński;- Dominiczak, Banasik, Nowicki, Polus;- Zacholski, Garstka, Sass,  Brylewski, Januchowski;- Łucki D. Grali także: Goździk, Rogacz, Frydrychowski, Krawczuk.