Zwycięstwo i awans Magdaleny Wysockiej

2011-11-20

W sobotę i niedzielę (19-20.11) rozegrano Turnieje Kwalifikacyjne Młodzików i Juniorów w tenisie stołowym. W Poznaniu w sobotę rywalizowali młodzicy. Bardzo skutecznie zagrał Kamil Kwapich ze Stelli Niechan zajmując drugie miejsce wśród sześć dziesięciu dziewięciu startujących.

W ćwierćfinale pokonał 3:2 Marcina Mrozka z Belęcina, a w półfinale Wojciecha Hałasa z Wyrzyska również 3:2. W finale uległ jednak Dawidowi Jóźwiakowi z Błękitni Niechłód 0:3. Piąte miejsce zajął Marcin Gewert z TTS Trzemeszno. Dobrze zaprezentował się młodziutki dziewięcio letni Maksymilian Janowski. Wśród dziewcząt wygrała Joanna Maślak z Klubu Orlęta Czacz.

Natomiast w niedzielę w Objezierzu turniej rozgrywali najlepsi w Wielkopolsce juniorzy. Niespodziewane, ale w pełni zasłużone zwycięstwo odniosła Magdalena Wysocka ze Stelli Niechan Gniezno. W ćwierćfinale pokonała Agnieszkę Lipską 3:0, w półfinale Małgorzatę Gliniany 3:1 i w finale Agnieszkę Koch 3:1, wszystkie z UKS Oborniki. Tym zwycięstwem zapewniła sobie awans do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w dniach 17-18 grudnia w Drzonkowie. Wcześniej awans do tych finałów zapewniła sobie inna stelistka Paulina Nowacka. Dobre czwarte miejsce zajęła Martyna Urbaniak, a szóste Hanna Poradka. Rewelacyjnie znowu zagrał w kategorii juniorów trzynastoletni Jakub Różak, zajmując czwarte miejsce, wśród starszych o cztery lata rówieśników. Ósme miejsce zajął Michał Nowak, dziewiąte Jakub Nowak. Turniej wygrał Jakub Pilarski z Ostrowa Wlkp.  Łącznie startowało tutaj ponad stu zawodników, a tylko zwycięzcy awansują do finałów centralnych.