Zwycięstwo i awans w tabeli Mieszka Gniezno

2009-10-18

Po dwóch porażkach z rzędu trzecioligowi piłkarze Mieszka Gniezno podejmowali w sobotę 17 października u siebie na boisku przy ulicy Strumykowej drużynę Notecianki Pakość. Celem podopiecznych Mariusza Bekasa w tym spotkaniu było zwycięstwo i opuszczenie przedostatniego miejsca w tabeli ligowej. Założenia przedmeczowe zostały w pełni zrealizowane przez biało-niebieskich, gdyż pokonali po bardzo dramatycznym meczu gości z Pakości  2:1 i awansowali na dwunaste miejsce w tabeli.

Początek sobotniego meczu należał do drużyny przyjezdnej. Gnieźnianie dopiero w 16 minucie oddali pierwszy celny strzał na bramkę swoich przeciwników. Strzelał Szymon Muszyński, jednak jego uderzenie zatrzymał jeden z obrońców gości. Dwie minuty później biało-niebiescy objęli  prowadzenie 1:0. Po fatalnym błędzie bramkarza z Pakości, piłkę w polu karnym przejął Oskar Kamiński i wiele się nie namyślając, skierował ją do pustej bramki gości. Po tym golu gnieźnienie ruszyli na bramkę swoich przeciwników jeszcze z większym animuszem, stwarzając sobie kolejne sytuacje strzeleckie do zdobycia następnego gola. W 35 minucie spotkania piękny strzał z rzutu wolnego oddał Tomasz Lewandowski, jednak na posterunku znalazł się golkiper gości Bartosz Bembnista. Cztery minuty później uderzenie Marcina Michałowskiego minimalnie minęło bramkę Notecianki. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Mieszka 1:0.

Po zmianie stron druga połowa spotkania rozpoczęła się niestety dla Mieszka niefortunnie. W 50 minucie niestety do remisu 1:1 doprowadzili goście, za sprawą Dariusza Słupskiego i kiedy wydawało się. że remisem oraz podziałem punktów w tabeli ligowej zakończy się to spotkanie, w 75 minucie padł gol na wagę zwycięstwa dla Mieszka Gniezno. Znakomitym rajdem popisał się Marcin Michałowski, który celnym uderzeniem pokonał bramkarza z Pakości.

Kolejne spotkanie gnieźnianie rozegrają w sobotę, 24 października. W tym dniu podopieczni Mariusza Bekasa udadzą się do Świecia, gdzie zmierzą się z miejscową ekipą Wdy. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15.00.

Skład drużyny Mieszka: Podlawski - Piotrowski, Urbaniak, Lewandowski, Jackowiak - Mokrzycki Ł., Muszyński, Bereźnicki, Kamiński - Michałowski, Mokrzycki A.