Zwycięstwo i porażka Startu 1954

2010-01-25

Ze zmiennym szczęściem w miniony weekend, 23 i 24 stycznia, w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w hokeju halowym mężczyzn radzili sobie laskarze Startu 1954 Gniezno. Liderujący w tabeli zespół czerwono-czarnych dwukrotnie wyjechał do Poznania, gdzie w sobotę zmierzył się Z Grunwaldem, a w niedzielę przeciwnikiem podopiecznych Wojciecha Jankowskiego była ekipa Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W pierwszym spotkaniu z Grunwaldem Poznań mimo, że w pierwszej połowie pojedynku podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego prowadzili wyrównaną grę remisując do przerwy 4:4 to w drugiej części wojskowi już wyraźnie przeważali wygrywając ostatecznie mecz 9:5. Cztery bramki w sobotnim meczu dla Startu 1954 Gniezno zdobył Mariusz Gromadzki, a jedną Marcin Grotowski.

W drugim z kolei pojedynku z ZSMS Poznań podopieczni Jankowskiego byli od początku stroną dominującą. Do przerwy prowadzili 4:8, a ostatecznie zwyciężyli 10:14. Bramki dla Startu 1954 Gniezno w tym spotkaniu zdobyli: Marcin Grotowski – 6, Mariusz Gromadzki – 4, Michał Poltaszewski – 3 i Robert Grotowski – 1.

Kolejnym rywalem hokeistów Startu będzie w sobotę, 30 stycznia, zespół Polonii Środa Wielkopolska.  Mecz rozegrany zostanie o godzinie 20.00 w hali GOSiR  przy ulicy Paczkowskiego.