Zwycięstwo juniora młodszego Mieszka Gniezno

2011-05-09

Juniorzy młodsi Mieszka Gniezno odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów młodszych. Tym razem biało-niebiescy po interesującym meczu pewnie pokonali w Poznaniu zespół Winograd 4-2.

Gnieźnianie bardzo szybko, bo już w 8 minucie, objęli prowadzenie 1-0, po bardzo ładnym strzale lewą nogą Alana Polusa. Dwie minuty później poznaniacy wyrównali stan meczu. Po strzale z 20 metrów piłka odbiła się od obrońcy Mieszka i zmyliła interweniującego Patryka Szafrana. Minęły kolejne dwie minuty i ponownie prowadzenie objęli juniorzy Mieszka. Bramkę zdobył Sławomir Staniszewski strzałem z woleja nie dając żadnych szans obrony bramkarzowi Winograd. Trzecią bramkę dla biało-niebieskich w 32 minucie zdobył Patryk Tubacki. Wynik po pierwszej połowie powinien być wyższy ale zawodziła skuteczność, zwłaszcza u Patryka Tubackiego.

Napastnik Mieszka zrehabilitował się na początku drugiej połowy podwyższając wynik na 4-1. W tej części gry podobać mogły się akcje biało-niebieskich przeprowadzane bokami boiska z dośrodkowaniem w pole karne. Tak właśnie padła czwarta bramka, a w kilku przypadkach brakowało tylko celnego strzału.  Takim celnym strzałem w ostatniej minucie gry popisał się zawodnik z Poznania, którego uderzenie z 25 metrów wpadło w ,,okienko” bramki Szafrana.

Za tydzień juniorzy Mieszka podejmować będą wicelidera tabeli, zespół Nielby Wągrowiec.