Zwycięstwo juniorów starszych Mieszka

2009-10-19

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi Mieszka Gniezno, pokonując w Środzie miejscową Polonię 2:1. Mecz od początku  był bardzo wyrównany, a gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W 16 minucie znakomitą akcję przeprowadzili biało-niebiescy. Marcin Nowak uruchomił na prawym skrzydle Mateusza Krigera, który w pełnym biegu dośrodkował na długi słupek bramki gospodarzy, gdzie wbiegał Mateusz Gumienny i nie dał szans bramkarzowi Polonii. Od tego momentu bardzo mądrze zagrali mieszkowcy  długo utrzymując się przy piłce i od czasu do czasu zagrażając bramce rywali. Wynik w pierwszej połowie jednak nie uległ już zmianie. Znakomicie dla gnieźnian rozpoczęła się 2 połowa. Już w pierwszej akcji w 46 min. Daniel Szymański dograł piłkę do Dawida Sadowskiego, który pokonał bramkarza Polonii. Bardzo szybko odpowiedzieli na tą bramkę poloniści. W 49 min. błąd popełnia nasz bramkarz Filip Chrzanowski, który wrzucił sobie piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później mógł być już remis ale tym razem znakomita interwencja naszego bramkarza uchroniła juniorów Mieszka przed utratą bramki. W tym okresie przewagę uzyskali gospodarze, lecz dobra gra obrony biało-niebieskich nie pozwoliła na stratę bramki. Z czasem coraz groźniej zaczęli atakować gnieźnianie, ale bramki w tym spotkaniu już nie padły. Trener Paweł Bartkowiak bardzo chwalił cały zespół , zwłaszcza za realizowanie założeń taktycznych. Bardzo dobry mecz zagrał Mateusz Kriger, który był nieuchwytny dla przeciwników i gdyby celniej dogrywał piłki partnerom zwycięstwo byłoby bardziej okazałe.

Następny mecz juniorzy Mieszka zagrają w niedzielę 25 października, kiedy to do Gniezna przyjedzie zespół Olimpii Koło. Mecz ten odbędzie się o godz. 11.00

Skład juniorów starszych Mieszka Gniezno: Chrzanowski:- Golanowski, Kaczmarek, Bogucki H., Romel,:- Kriger, Szymański, Nowak, Ligierski ( 75 Kuchta ), Gumienny (82 Świdzinski):- Sadowski.