Zwycięstwo laskarzy Startu 1954 Gniezno po ciężkim boju

2011-10-03

Kolejne punkty a co za tym idzie zwycięstwo zapisali na swoim koncie laskarze UKH Start 1954 Gniezno w rozgrywkach Mistrzostw Polski w hokeju na trawie seniorów w trwającym sezonie 2011/2012. W niedzielę 2 października czerwono-czarni na własnym boisku GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie podejmowali ekipę z Pałuk – LKS Gąsawa.

Po dość zaciętym przebiegu zwycięsko z tej konfrontacji wyszli laskarze Startu 1954 Gniezno, pokonując swoich rywali 3:2, mimo że do przerwy prowadzili przyjezdni 1:2. Pierwsza bramka w niedzielnym meczu padła już w 5 minucie meczu. Jej autorem okazał się zawodnik z Gąsawy – Michał Warkoczeewski, który bramkarza z grodu Lecha pokonał po egzekwowanym krótkim rogu. Gnieźnianie do stanu 1:1 doprowadzili w 11 minucie. Wtedy to bramkarza z Gąsawy również z egzekwowanego, krótkiego rogu pokonał Maciej Wejerowski. I kiedy wydawało się że remisem zakończy się pierwsza połowa niedzielnego spotkania.  W 31 minucie gry przyjezdni zdobyli drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców w zespole z Gąsawy wpisał się Piotr Rożek.

Po zmianie stron w meczu zostały zdobyte jeszcze dwie bramki lecz autorami ich okazali się zawodnicy Startu 1954 Gniezno. Najpierw do stanu 2:2 doprowadzi w 46 minucie gry Robert Grotowski a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył po podyktowanym rzucie karnym w 58 minucie Piotr Mikuła. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem laskarzy z Gniezna w stosunku 3:2.

Kolejnym przeciwnikiem laskarzy Startu 1954 Gniezno w meczu wyjazdowym będzie drużyna Pocztowca Poznań. Do tego meczu dojdzie w niedzielę 9 października.