Zwycięstwo młodzika młodszego MKK Gniezno na inaugurację - Foto relacja

2012-10-14

Bardzo udanie rozpoczęli sezon 2012/13 młodzicy młodsi Miejskiego Klubu Koszykówki w Gnieźnie. W niedzielę pokonali oni drużynę Rawii Rawicz w stosunku 65 : 29.

Podopieczni Łukasza Staszkiewicza od początku spotkania dyktowali warunki na parkiecie. Wygrali kolejno pierwszą  21 : 10 i drugą kwartę 12 : 2 prezentując się bardzo dobrze przede wszystkim w obronie. Po zmianie stron gnieźnianie nieco spuścili z tonu i dali narzucić sobie styl gry gości. W efekcie słabej skuteczności rzutowej i braku organizacji w obronie trzecią odsłonę wygrał zespół z Rawicza 9 : 6. W ostatniej kwarcie MKK wróciło do swojej dobrej dyspozycji oraz zaczęło wyprowadzać skuteczne kontrataki. Zrezygnowany zespół gości nie potrafił zatrzymać Mikołaja Kiełpińskiego i Huberta Andrzejewskiego, którzy w tej części gry rzucili razem 18 punktów. Czwrata kwarta kończy się zwycięstwem MKK Gniezno 26 : 8, a całe spotkanie 65 : 29.

Punkty dla MKK: Kiełpiński 29, Andrzejewski 14, Milak 9, Walkowiak 4, Stube 4, Trafny 2, Knast 2, Kniaź 1, Jankowski 0, Szczapa 0

Kolejny mecz zawodnicy MKK rozegrają na wyjeździe. W czwartek 18 października udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie ich przeciwnikiem będzie zespół Olimpijczyka II.