Zwycięstwo młodzika młodszego MKK Gniezno w ostatnim meczu w tym roku.

2012-12-14

W środę 12 grudnia rywalem podopiecznych Łukasza Staszkiewicza był zespół MKS MOS Śrem. Gnieźnianie mimo przeciętnego w ich wykonaniu meczu podtrzymali miano niepokonanych wygrywając 73 : 65.

Początek meczu nie zapowiadał, że będzie on tak wyrównany. Gospodarze szybo wypracowali 9 punktową przewagę, prowadząc w 4 min. 11:2. Zespół gości poradził sobie jednak z presją i wrócił do gry. Kwarta zakończyła się zwycięstwem MKK 22:11, jednak ostanie minuty pokazały, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. W drugiej kwarcie przyjezdni zaczęli odrabiać starty, czego efektem było zbliżenie się na 5 oczek. Czas wzięty przez trenera gnieźnian przyniósł jednak rezultaty w postaci 11 punktów pod rząd i powrotu do bezpiecznego prowadzenia. Druga odsłona zakończyła się remisem 14:14, a na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 36 : 25.

Po zmianie stron gra jeszcze bardziej się wyrównała. Oby dwie drużyny popełniały seryjnie straty, a gnieźnianie dodatkowo całkowicie zagubili skuteczność rzutową. Słaba postawa naszych zawodników w tej części gry sprawiła, że trzecią kwartę wygrali goście 22:20. W ostatniej kwarcie podopieczni Staszkiewicza uspokoili grę w ataku i zaczęli zamieniać na punkty błędy przeciwników. I kiedy na 3 min. do końca spotkania na tablicy widniał wynik 69 : 53, trener wprowadził do gry wyłącznie zawodników rezerwowych. Przy takim ustawieniu zawodnikom ze Śremu udało się zniwelować przewagę, jednak na więcej nie starczyło już czasu. Ostatecznie MKK Gniezno wygrywa mecz 73:65.

MKK Gniezno : MKS MOS Śrem   73 : 65 (22:11, 14:14, 20:22, 17:18)

Punkty dla MKK: Milak 15, Kwapiszewski 15, Kiełpiński 10, Chojnacki 7, Gaweł 7, Trafny 6, Walkowiak Ł. 5, Jankowski 4, Stube 2, Kniaź 2, Walkowiak P 0.

Teraz młodzików młodszych czeka niemal trzy miesięczna przerwa w rozgrywkach wynikająca z ułożenia terminarza w sezonie 2012/13.