Zwycięstwo na zakończenie sezonu juniorów starszych Mieszka Gniezno. Vitcovia Witkowo - Mieszko Gniezno 1-2 (0-1)

2012-05-27

Zwycięstwem zakończyli sezon juniorzy starsi Mieszka Gniezno. W ostatnim meczu sezonu 2011/2012 biało-niebiescy pokonali w niedzielę 27 maja na wyjeździe w Witkowie miejscową Vitcovie 2-1. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki, ale nasi zawodnicy w nich pauzują. Zwycięstwo to zapewniło pierwsze miejsce w grupie 1 Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, ale nie daje ono awansu do Ligi Wielkopolskiej. Szansę na awans  juniorzy Mieszka Gniezna stracili już jesienią, nie awansując do ligi mistrzowskiej. Biało-niebiescy zawalczą o awans w następnym sezonie, tym bardziej że większość zawodników nie kończy jeszcze wieku juniora.

Samo spotkanie było bardzo wyrównane ale widać było większe doświadczenie biało-niebieskich. Początkowo gospodarze próbowali przedrzeć się pod bramkę debiutującego w juniorze starszym Wiktora Kowalskiego. Pewnie grała jednak obrona Mieszka, a gdy ona zawodziła bardzo pewnie bronił będący jeszcze trampkarzem Wiktor Kowalski. Od 30 minuty zaczęli przeważać gnieźnianie. Bliscy zdobycia bramki byli Sławek Staniszewski, Patryk Jankowski, Michał Bojarski i Damian Garstka. Dopiero w 44 minucie przewaga zespołu grodu Lecha została udokumentowana bramką. Sławomir Staniszewski bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego z 18 metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Chwilę później mogło być jeszcze lepiej ale Hubert Sass strzelił minimalnie niecelnie.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli juniorzy z Witkowa, ale bardzo dobrze bronił Wiktor Kowalski. W 56 minucie znakomitą kontrę przeprowadzili Szymon Menz i Hubert Sass ale ten ostatni nie sięgnął piłki będąc metr przed pustą bramką. Zemściło się to minutę później. Błąd Dawida Śmiałowskiego wykorzystał napastnik z Witkowa i doprowadził do wyrównania. Na szczęście błąd popełnił także bramkarz gospodarz, który w 66 minucie zagrał piłkę do Szymona Menza, a ten nie omieszkał skorzystać z prezentu i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Tego prowadzenia Juniorzy Mieszka już nie oddali do końca kontrolując przebieg spotkania.

Całemu zespołowi należą się pochwały za ten mecz, a szczególnie dla dwóch najmłodszych Wiktora Kowalskiego i Damiana Garstki. Jako ciekawostkę należy wspomnieć że strzelec drugiej bramki Szymon Menz jest nominalnym bramkarzem, który jednak na skutek kontuzji nie mógł stanąć w bramce.

Skład Mieszka: Wiktor Kowalski - Michał Bojarski, Dawid Śmiałowski, Hubert Zacholski - Hubert Sass, Patryk Jankowski, Damian Garstka, Mateusz Krawczuk -Maciej Świdzinski ( 46 Szymon Menz ), Sławomir Staniszewski