Zwyciestwo po zaciętej walce MKK Gniezno z Polonią Leszno

2010-02-16

W niedzielę 14 lutego kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Kadeta „A” zapisali na swoim koncie koszykarze MKK Gniezno. Podopieczni Łukasza Staszkiewicza pokonali po dogrywce Polonię Leszno 101:96.

Trener gnieźnieńskiego zespołu postanowił tego dnia dać odpocząć kilku podstawowym  zawodnikom, a szansę na grę dostali dotychczasowi zmiennicy. I tak w zespole gospodarzy zabrakło m.in. Barkowskiego, Kulińskiego, Rominieckiego oraz z nieznanych powodów na meczu nie stawili się Nowiński i Szeszycki.

Od początku meczu goście ustawili obronę strefową, a nasi gracze mieli problemy z jej rozbijaniem. Do 6 min. Pierwszej kwarty spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, jednak 8 punktów pod rząd rzucili przyjezdni. Czas wzięty przez trenera pozwolił uporządkować grę, odrobić straty i wyjść na prowadzenie MKK. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem 23:19. W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło gnieźnianom nadal nie udawało się skutecznie grać podaniami w ataku, a dodatkowo nie komunikowali się w obronie, co skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy. Bardzo słaba dyspozycja strzelecka sprawiła, że drugą kwartę nasi koszykarze wygrali minimalnie 22:20 i do przerwy na tablicy widniał wynik 45:39 dla MKK.

Po przerwie dwie „trójki” trafił Bręk, a gospodarze objęli najwyższe tego dnia prowadzenie 12 punktami. W kolejnych minutach zespoły poszły na wyminę kosz za kosz w efekcie czego przed ostatnią kwartą MKK prowadziło 75:65. W ostatniej odsłonie zawodnicy z Grodu Lecha uśpieni prowadzeniem pozwolili dogonić się, a nawet wyjść na prowadzenie ekipie przyjezdnych. Zagwarantowali tym samym, zgromadzonym na hali kibicom mnóstwo emocji w końcówce. Na 3 min. Przed końcem regulaminowego czasu gry Polonia wyszła na 3 punktowe prowadzenie i była w posiadaniu piłki. Nasi zawodnicy przechwycili jednak kilka piłek, byli faulowani, ale co z tego gdyż nie trafiali rzutów osobistych (w samej końcówce trafili tylko 2 z 8 rzutów osobistych). Gdy do końca zostało już tylko kilkanaście sekund, a MKK przegrywało nadal 3 punktami, „rzut życia” oddał Mazur, który doprowadził do wyrównania. Nasi gracze zdołali jeszcze zdobyć piłkę, lecz indywidualna akcja Łepskiego była nieskuteczna. Tak więc sędziowie zarządzili 5 minutową dogrywkę. Początek dodatkowego czasu gry to nerwowa gra obu drużyn, najpierw 5 punktów pod rząd zdobywają gnieźnianie, a następnie 6 pod rząd leszczy nianie. Nadal zawodnicy MKK seryjnie pudłują rzuty wolne (2 celne na 8 oddanych). Ostatnie 2 min dogrywki należą jednak do naszych graczy: 3 przechwyty Zimróza, zakończone punktami Zakęsa i MKK wychodzi na prowadzenie, którego nie oddaje już do końca spotkania.

MKK Gniezno : Polonia 1912 Leszno   101 : 96   (23:19, 22:20, 30:26, 15:25, 11:6)

Punkty dla MKK: Kujawski 36, Brenk 22, Łepski 15, Zakęs 13, Zimróz 10,Mazur 3, Repieka 2, Sadło 0, Szajdziński 0, Doberschütz 0