Zwycięstwo, remis i dwie porażki

2010-05-16

Ze zmiennym szczęściem w ten weekend, radziły sobie dwie drużyny z grodu Lecha występujące w pierwszej lidzie Startu 1954 Gniezno oraz Stelli Gniezno w kolejnych meczach w ramach rozgrywek Mistrzostw Polski w hokeju na trawie seniorów w trwającym sezonie 2009/2010. Podobnie jak przed tygodniem rywalami gnieźnieńskich drużyn na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą GOSiR przy ulicy Paczkowskiego były ekipy z Poznania. Tym razem gnieźnianie podejmowali ekipy Pocztowca oraz Warty.

W sobotę 15 maja jako pierwsi do walki o kolejne punkty przystąpili laskarze Startu 1954 Gniezno podejmując u siebie ekipę Pocztowca Poznań. W najciekawiej zapowiadającym się meczu w Gnieźnie miejscowy Start 1954 pokonał osłabionego Pocztowca Poznań 3:1 prowadząc do przerwy 2:0. Bramki dla gnieźnian w tym spotkaniu zdobywali: Marcin Grotowski (25 R), Robert Grotowski (32), Michał Poltaszewski (41). Dla pokonanych honorową bramkę strzelił Dariusz Rachwalski (52 R). Po tym meczu do walki na płycie boiska GOSiR przy ulicy Paczkowskiego przystąpili laskarze Stelli Gniezno oraz Warty Poznań. W tej potyczce podopieczni grającego trenera Rafała Grotowskiego podzielili się punktami remisując z warciarzami 2:2 i przegrywając do przerwy 0:2. Remis w meczu zgodnie z regulaminem PZHT uprawniał obie drużyny do walkę o dodatkowy punkt w wyniku wykonywania tak zwanych ,,karnych zagrywek”. Tutaj lepszymi okazali się goście z Poznania pokonując Stellę Gniezno w drugiej serii w stosunku 2:3. Dla stellistów w pierwotnym czesi gry po bramce zdobyli Mateusz Tomczak (52) oraz Sebastian Dulko (67), dla zielonych obie bramki zdobył Piotr Poszwa (10, 17)

Dzień później w niedzielę 16 maj gnieźnieńskie zespoły wymieniły się swoimi rywalami z soboty. Start 1954 Gniezno zmierzył się z Wartą Poznań a Stella Gniezno podejmowała Pocztowca Poznań. W przeciwieństwie do sobotnich meczy to niestety trzeba stwierdzić że obie ekipy z grodu Lecha swoich niedzielnych potyczek z drużynami z Poznania nie zaliczą do udanych. W obu przypadkach laskarze z Gniezna schodzili z placu gry jako pokonani. Start 1954 Gniezno uległ Warcie Poznań w stosunku 2:3 przegrywając do przerwy 0:1. Dla Startu 1954 bramki zdobyli Marcin Grotowski (59) i z rzutu karnego Paweł Tubacki (68), dla Warty wszystkie trzy bramki zdobył Artur Semonowicz (22, 43, 44). Stella Gniezno natomiast została ograna przez Pocztowca Poznań aż 2:7 przegrywając do przerwy 1:3. Dla Stelli po bramce na swoim koncie zapisali Hubert Grotowski (32) i Dawid Wojciechowski (45) a dla Pocztowca trzy bramki strzelił Dariusz Rachwalski (16, 43, 67), dwie dołożył Krzysztof Rachwalski (31, 70) a po jednym trafieniu zaliczyli Bartosz Siejakowski (6) i Adam Chwalisz (59)