Zwycięstwo szczypiornistek z grodu Lecha

2009-11-22

W sobotę 21 listopada odbyła się siódma kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi kobiet w piłce ręcznej. Tym razem drużyna MKS MOS Gniezno występująca w tych rozgrywkach wybrała się na mecz do zespołu z zachodniopomorskiego UKS Rega Bierzwnica.

Początek meczu zapowiadał wyrównany pojedynek, gdyż obie ekipy wykorzystywały wypracowane sytuacje do zdobycia bramek. Taka gra toczyła się na parkiecie do stanu 8:8. Od tego momentu gnieźnianki zaczęły zdobywać przewagę na boisku. MKS MOS Gniezno zdecydowanie lepiej zaczął bronić, a jednocześnie był nadal skuteczny. Do przerwy gnieźnianki prowadziły 9:17.

W drugiej części mecz nadal przebiegał pod dyktando drużyny MKS MOS. Ostatecznie sobotnie spotkanie wyjazdowe dziewczyny z Pierwszej Stolicy rozstrzygnęły na swoją korzyść w stosunku 18:26. Podopieczne trenerów Popka i Solarka zagrały dobre zawody pewnie wygrywając.  Konsekwentnie realizowały nałożone na nie przed meczem założenia taktyczne. Bardzo dobrze broniły i jednocześnie nie zapominały zdobywać bramek.

Tym spotkaniem drużyna MKS MOS Gniezno zakończyła pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Kolejny mecz, po krótkiej przerwie, już w rozpoczętej rundzie rewanżowej szczypiornistki z Gniezna rozegrają 19 grudnia na wyjeździe z ekipą MKS Arot Astromal Leszno.

MKS MOS Gniezno: M. Kowalczewska, D. Siudeja, M. Witkowska (1), K. Podrzycka (3), M. Kostencka (2), L. Burdzińska (1), A. Hahn (4), J. Żabierek (3), P. Stachowiak (4), M. Urbańska (2), M. Bigoszewska (5), K. Dębicka i M. Tubacka (1).