Zwycięstwo w Żninie

2010-02-09

Trampkarze starsi Mieszka Gniezno przygotowują się do walki w grupie mistrzowskiej o Mistrzostwo Wielkopolski. Treningi w hali urozmaicane są udziałem w turniejach halowych.

Sukcesem zakończył się udział w turnieju halowym w Żninie. Podopieczni Pawła Bartkowiaka okazali się bezkonkurencyjni w gronie 14 zespołów wyprzedzając takie zespoły jak: Zawiszę Bydgoszcz, Polonię Bydgoszcz, Gwiazdę Bydgoszcz, Lidera Włocławek, Chemika Bydgoszcz czy Jezioraka Żnin. Dodatkowo najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Filip Kruczyński, a najlepszym strzelcem został Jakub Januchowski ( 6 bramek ), a bramkarz Mateusz Koperski dał sobie strzelić w sześciu spotkaniach tylko jedną bramkę. W skład drużyny Mieszka (rocznik 1996 ) wchodzili także bracia Miłosz i Daniel Brylewscy, Damian Garstka i Patryk Waluszyński.

Tydzień wcześniej trampkarze Mieszka (rocznik 1995) uczestniczyli w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Ślesinie. O wysokiej randze tego turnieju może świadczyć obecność trenera kadry Polski tego rocznika - Marcina Dorny. Mieszkowcy w turnieju odnieśli 3 zwycięstwa: z Górnikiem Konin 5-1, Liderem Włocławek 1-0 i z Kaliszaninem Kalisz 3-0, przegrali natomiast z: Wisłą Płock 1-4, Wartą Poznań 0-1 i Gopłem Kruszwicą 0-5. Właśnie zespół z Kruszwicy okazał się rewelacją i wygrał cały turniej w finale pokonując Olimpie Koło. Gnieźnianie ostatecznie zajęli 7 miejsce na 12 startujących zespołów. Królem strzelców został Miłosz Brylewski ( 6 bramek)

Skład: Menz, Brylewski, Banasik, Polus, Januchowski, Dominiczak, Rogacz, Zacholski, Bereźnicki, Gapiński.

Trampkarze Mieszka uczestniczyli także w turnieju w Żninie dla rocznika 1995. Podzieleni na dwie drużyny zajęli 4 i 9 miejsce. Turniej wygrał zespół Zawiszy Bydgoszcz przed Nielbą Wągrowiec i Gwiazdą Bydgoszcz.