Absolutna dominacja Piasta Łubowo zakończona kolejnym zwycięstwem!

2018-09-16

Okazałe zwycięstwo a co za tym idzie piąty mecz bez porażki zapisali na swoim koncie w niedzielę 16 września w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 piłkarze Piasta Łubowo.

Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego na własnym trenie i przed własną publicznością rozgromili Błękitnych Owińska aż 6:0.

Już po zobaczeniu wyjściowej jedenastki Piasta można było się spodziewać wielu bramek, ale że mecz zostanie rozegrany całkowicie pod dyktando GKS-u to nikt się nie spodziewał.

Spotkanie od środka rozpoczęli goście i już po minucie robili to ponownie, a to wszystko za sprawą niesamowitego gola Damiana Grzesiaka. Mikołaj Kidawa zagrał do Damiana Grzesiak, a ten huknął z powietrza w górny róg bramki nie dając szans golkiperowi gości. I było 1:0 dla łubowian. Błękitni odpowiedzieli dwoma groźnymi akcjami, najpierw piłkę na linii bramkowej zatrzymał Wojciech Kalmus, a później zawodnik przyjezdnych z dystansu obił poprzeczkę i to by było na tyle jeśli chodzi o sytuacje zagrażające bramce Łubowa. Piast w dalszej części meczu nadal mocno naciskał, już w 15 minucie było 2:0, przerzut Damiana Grzesiaka wykończył mocnym płaskim strzałem w kierunku drugiego słupka Maciej Adamski. Nie minęły 2 minuty i było już 3:0, po wznowieniu od środka przez gości szybko piłkę przejął Piast. Spokojnie wyprowadzaną piłkę od tyłu po składnej akcji całego zespołu wykończył Krystian Grzesiak, któremu dogrywał Mikołaj Kidawa wcześniej ogrywając na małej powierzchni kilku rywali. W 40 minucie meczu Oskar Włodarczyk dostrzegł wbiegającego Macieja Adamskiego, który spod linii końcowej dogrywał wzdłuż trzeciego metra, a tam całą akcję zamknął Damian Grzesiak strzałem piętą. Do przerwy było 4:0 dla Piasta Łubowo.

W drugiej połowie podopieczni trenera Kościańskiego wciąż atakowali co przyniosło kolejną bramkę w 50 minucie, którą zdobył Krystian Grzesiak. Po dwudziestu minutach Krystian Grzesiak cieszył się już z hattricka, który przypieczętował zwycięstwo Piasta w stosunku 6:0.

Zdobycie 6 bramek przez zespół seniorów nie wymaga chyba pochwały, warto jednak zwrócić uwagę na inny aspekt. Piast Łubowo zachował czyste konto po pięciu ligowych kolejkach. Pokazuje to jak wielkie znaczenie w grze podopiecznych trenera Kościańskiego ma defensywa i wspólne bronienie własnej bramki, zaczynając od napastników stosujących pressing, a kończąc na obrońcach i bramkarzu.

Skład Piasta Łubowo: Wojciech Kalmus - Michał Kanclerz, Przemysław Wolniewicz Patryk Cegielski, Paweł Kulczak - Mazur Yura, Oskar Włodarczyk - Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa, Maciej Adamski - Krystian Grzesiak

Ponadto: Karol Szwajcowski, Kamil Maciejewski, Adrian Łucjan, Rafał Mucha, Kamil Kupidura, Miłosz Kasprzyk, Adrian Wachoń